Peugeot 1 04 2020 1140x190
Thumb suzuki swift sport 001 Thumb suzuki swift 003 Thumb suzuki swift 002 Thumb suzuki swift sport 002 Thumb suzuki swift sport 001 Thumb suzuki swift sport 003 Vw 06 2020 1024x597 t cross Thumb suzuki swift sport 004

Pozrite si nové Suzuki Swift. Má byť najúspornejším malým autom

Suzuki unikli prvé obrázky Swifta s poradovým číslom šesť. Novinka dostane prepĺňané motory a oficiálne ju odhalia v závere tohto roka.

Počítačové skice šiestej generácie Suzuki Swift odprezentovala samotná japonská automobilka na dílerskej konferencii vo Francúzsku. Predajci spravidla vidia nové modely v predstihu a jeden z nich neodolal túžbe, podeliť sa o zážitok s verejnosťou.

Vďaka nemu môžeme vidieť, že Swift bude rovnaký a zároveň celkom iný ako predchodca. Základné línie s čiernymi prednými stĺpikmi a pomerne malou plochou bočných okien nadväzujú na aktuálny model.

Dizajnéri však stavili na viac oblých línií, pripravili úplne nové predné partie a bočné okná opticky prepojili so zadným. Práve v tejto časti sú umiestnené kľučky zadných dverí, takže aj päťvderový Swift vyzerá ako trojdverový.

Či sa dočkáme aj naozajstného trojdverového variantu, zatiaľ nevedno. Vieme však, že Swift si medzigeneračne zachová súčasnú dĺžku, bude však širší. Je to pochopiteľné, keďže Suzuki má v portfóliu aj "štvormetrové" Baleno.

Červené auto na obrázkoch reprezentuje klasický Swift, strieborné verziu Sport. Vidieť môžeme dokonca aj náčrt palubnej dosky, ktorá niektorými prvkami evokuje Vitaru. Dizajnéri ju opticky zjednodušili a pridali veľa pekných detailov. Napríklad rýchlomer a otáčkomer ukryli do tubusov, čím navodili atmosféru ako v Alfe Romeo.

Suzuki vyvíja nový malý hatchback s cieľom, aby bol najúspornejším autom béčkového segmentu. Paleta motorizácií sa oprie o nový prepĺňaný benzínový trojvalec 1,0 BoosterJet, päťstupňovú manuálnu a šesťstupňovú automatickú prevodovku. 

Dočkáme sa aj jednoduchého mild hybridu, ktorý síce nebude môcť jazdiť čisto na elektrinu, ale elektromotor pomôže spaľovaciemu agregátu pri akcelerovaní.

Suzuki Swift Sport sa prvýkrát dočká prepĺňaného motora - štvorvalca 1,4 BoosterJet, spriahnutého so šesťstupňovým manuálom.

Debut Swiftu sa údajne uskutoční už koncom tohto roka. Predaj začne na jar 2017 s tým, že variant Sport príde o deväť mesiacov neskôr.