Vw vypredaj skladov 1140x190

Pozrite sa, ako dlhý Mercedes-Benz Triedy S bojoval v losom teste (VIDEO)

Losím testom známeho španielskeho magazínu km77 prešla aj nová generácia najväčšej a najluxusnejšej limuzíny Mercedesu-Benz, Trieda S. Svoje veľké a dlhé "telo" nakoniec prekvapivo dokázala ukočírovať a test absolvovať v relatívne slušnej rýchlosti. 

Chlapi z km77, ktorí sa losím testom venujú v celosvetovom meradle snáď najintenzívnejšie, poslali proti kužeľom novú Triedu S. Už z princípu veľkosti, hmotnosti a hlavne dĺžky karosérie sa dá predpokladať, že to limuzína nebude mať ľahké. Medzi kužeľmi je pri normovanom losom teste len málo priestoru a práve dlhé autá majú pri návrate do "jazdného pruhu" - finálnej bránky problém. Navyše, Trieda S prišla neprišla do testu s riaditeľnou integrálnou zadnou nápravou, ale pevnou klasikou. Hmotné telo tak prirodzene bude bojovať s nedotáčavosťou...

Odporúčame:

Dacia Spring v losom teste prekvapila! (VIDEO)

Ako to celé dopadlo? Prvý pokus pri obligátnej rýchlosti 77 km/h bol neúspešný. ESP zasahovala iba minimálne, čo vyústilo do vysokej rýchlosti na konci manévru a veľmi problematického nasmerovania Triedy S do finálnej bránky. Mercedes-Benz Triedy S zvládol prejsť losím testom v najvyššej rýchlosti 74 km/h. To nie je vyslovene oslňujúca hodnota, no zároveň je vyššia, akou sa "pochválili" mnohé športovo ladené autá s oveľa nižšou hmotnosťou a podstatne menšou karosériou. Km77 tvrdí, že ide o prekvapivo dobrú hodnotu, Trieda S v nich zanechala dobrý dojem. Nechýbalo veľa, a S-ko by zvládlo prejsť losím testom aj v rýchlosti 76 km/h. Testovací jazdec však zhodil niekoľko kužeľov.

Veľký Mercedes bojoval s miernou nedotáčavosťou a najmä spomínaným finišom s príjazdom do poslednej bránky. Testovací jazdec ho však opísal ako veľmi predvídavé, presné a vzhľadom na rozmery a hmotnosť aj prekvapivo agilné auto. Kľúčom k dobrému výsledku bolo podľa km77 hlavne zvolenie režimu Sport+, v ktorom adaptívny vzduchový podvozok stuhol a zároveň išiel bližšie k zemi o 17 mm. Bolo by tiež zaujímavé vidieť, ako by test prebiehal s verziou, ktorá obsahuje príplatkovú integrálnu zadnú nápravu. Tá totiž znižuje nedotáčavosť a aj veľké autá vďaka nej pôsobia ako o jednu-dve triedy menšie modely.