Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb cupra formentor vz5 Thumb cupra formentor 2 Thumb cupra vz5

Potvrdené! Najsilnejší Formentor VZ5 dostane päťvalec s poriadnym výkonom

Španielska značka Cupra dnes oficiálne potvrdila nasadenie päťvalcového motora do vrcholného modelu Formentor VZ5. Pôjde o agregát 2.5 TFSI, pôvodom z Audi. Cupra Formentor VZ5 sa oficiálne predstaví 22. februára 2021. Symbolikou tohto dátumu je aj tretie výročie samostatnej španielskej značky pod patronátom SEATu.

Video:


O nasadení vrcholného motora 2.5 TFSI z Audi sme už tušili a čiastočne aj vedeli. Oficiálne potvrdenie prichádza až teraz, a to spolu s prvými zábermi vrcholného Formentoru Veloz 5, v skratke VZ5. Tie sú zahalené do rúška tajomstva, no prinášajú niekoľko detailov, ktoré stoja za pozornosť. V zadnej časti nájdete koncovky nového výfukového systému, ktoré sa odlišujú od štvorvalcového Velozu 2.0 TSI s výkonom 228 kW (310 k). Silnejšia verzia tiež dostane prepracovaný, ešte agresívnejší zadný nárazník. Nebude chýbať ani plaketa VZ5 pre ľahšie odlíšenie top verzie.

Hore päťvalcová Cupra Formentor VZ5, dole v súčasnosti najsilnejší Formentor VZ s výkonom 228 kW (310 k) a motorom 2.0 TSI.

Konkrétne výkonové hodnoty päťvalcového Formentora zatiaľ nepoznáme, no očakávame výkon na úrovni minimálne 294 kW (400 k). Toľko má mať aj nové Audi RS3, ktoré použije rovnaké srdce pod kapotou. Vrcholný pohon rozšíri ponuku Formentora, ktorá neobsahuje len výkonné verzie Veloz, ale dostanete ho aj s "bežnými" motormi. Venovali sme sa im v tomto článku:

Cupra Formentor nie je len o vrcholnej verzii Veloz. Kúpite ju aj s motorom 1.5 TSI

Test Formentoru Veloz 2.0 TSI v našom podaní:

Advertisement