Thumb mach e baby 8 Thumb ford mustang mach e 2022 ev ju 02s Thumb ford mustang mach e 2022 ev ju 06s Thumb mach e baby 10 1 Thumb ford mustang mach e 2022 ev ju 03s Thumb mach e baby 9

Porodila v elektromobile

Istý novorodenec uzrel nedávno v Dánsku po prvý raz svetlo sveta nie v pôrodnici ale v elektromobile Ford Mustang Mach-E.

Nastávajúca mamička totiž s ratolesťou pod srdcom nestihla včas doraziť do pôrodnice. Keď dostala tehotná Christine Vigsted prvé pôrodné bolesti, ona aj manžel Jens si mysleli, že majú na cestu do nemocnice ešte dosť času. Pred príchodom na svet prvorodeného syna Thomasa mala totiž viachodinové bolesti. Jens s ňou síce okamžite vyrazil do pôrodnice ale krátko po štarte jej začala odtekať plodová voda. Zastavil preto na krajnici a s pomocou pôrodnej baby na telefóne sa pustil do práce... Pôrod sa podaril a na svet prišiel druhý potomok rodiny, ktorého onedlho pokrstia menom David.

„Pôrod v aute bol prekvapujúco bezproblémový“, povedala Christina z Ringstedu. „Keby to bolo naše prvé dieťa, zrejme by sme boli z toho vydesení a riadne zmätkovali. Ale takto sme z toho mali nevšedný zážitok“.

„Každé auto počas vývoja skúšame a pripravujeme na rozličné eventuality ale, pravdu povediac, pôrod na sedadle spolujazdca sme ešte nesimulovali“, povedal  Jim Farley, šéf koncernu Ford keď sa dozvedel o tejto nevšednej udalosti. „Našich zákazníkov považujeme za členov rodiny Ford a v tomto prípade je to veľmi výstižné“, dodal.

Advertisement