Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb peugeot e partner2021 autozurnal.com 3 Thumb peugeot e partner2021 autozurnal.com 1 Thumb peugeot e partner2021 autozurnal.com 4 Thumb peugeot e partner2021 autozurnal.com 2 Thumb peugeot e partner2021 autozurnal.com 5 Thumb peugeot e partner2021 autozurnal.com 6 Thumb peugeot e partner2021 autozurnal.com 7 Thumb peugeot e partner2021 autozurnal.com 8 Thumb peugeot e partner2021 autozurnal.com 9 Thumb peugeot e partner2021 autozurnal.com 10 Thumb peugeot e partner2021 autozurnal.com 11 Thumb peugeot e partner2021 autozurnal.com 12 Thumb peugeot e partner2021 autozurnal.com 13 Thumb peugeot e partner2021 autozurnal.com 14 Thumb peugeot e partner2021 autozurnal.com 15 Thumb peugeot e partner2021 autozurnal.com 16

Peugeot e-Partner oficiálne: Plne elektrický spoločník pre podnikanie

Súčasná generácia Peugeotu Partner prišla na trh v roku 2018. Teraz prichádza tiež s plne elektrickým pohonom. Privítajte Peugeot e-Partner 2021.

Vzhľadom na to, že približne 80 percent vodičov  úžitkových áut najazdí denne menej ako  200 km, je elektrická verzia e-Partner logickou a praktickou alternatívou k spaľovacím verziám. Jej využitie podčiarkuje fakt, že vjazd do mestských centier je čoraz viac obmedzený, v niektorých je už teraz povolený len pre 100 % elektrické autá. Elektrický e-Partner navyše zachováva všetky svoje praktické výhody bez toho, aby elektrický pohon obmedzoval jeho využitie. Pre zvláštne potreby je tiež možná prestavba auta špecializovanými firmami  (rýchla zdravotná pomoc, hasiči, polícia, preprava chladeného tovaru…).

S dojazdom až 275 km

Peugeot e-Partner stojí na modulárnej platforme EMP2, umožňujúcej zástavbu rôznych typov pohonu. Elektromotor má maximálny výkon 100 kW a maximálny krútiaci moment 260 Nm, ktorý je dostupný okamžite od najnižších otáčok. Akcelerácia a pružnosť je vďaka tomu výborná, navyše bez akýchkoľvek vibrácií, hluku, potreby radenia rýchlostí, zápachu a samozrejme – bez priamych emisií CO2. Elektrický pohon (elektromotor, invertor a menič) sú podobné tým, ktoré využíva aj nový Peugeot e-Expert. 

Obe verzie (štandardná a predĺžená) sú dostupné s li-ion batériou (18 článkov) s kapacitou 50 kWh a dojazdom až do 275 km (podľa WLTP). Batéria je umiestnená pod podlahou a nijakým spôsobom neobmedzujú nákladový priestor. Auto dokáže utiahnuť náklad s hmotnosťou až 750 kg. Užitočný objem 4.4 m³ pri predĺženej verzii (3.8 m³ pri štandardnej) je úplne identický ako pri verziách so spaľovacími motormi. Užitočné zaťaženie dosahuje hodnotu 800 kg.

Základné parametre Peugeotu e-Partner:

 • Maximálna rýchlosť 130 km/h
 • Zrýchlenie  z 0 na 100 km/h za 11,2 s.,
 • Pružné zrýchlenie z 80 na 120 km/h  za 8,9 s.

Vodič si volí jeden z troch základných jazdných režimov Eco, Normal a Power. V režime Eco má k dispozícii výkon 60 kW a krútiaci moment 190 Nm. Hodí sa pre defenzívnu jazdu s maximalizáciou dojazdu. Režim Normal (80 kW, 210 Nm) optimalizovali pre bežné, každodenné používanie a kompromis medzi dojazdom a dynamikou. "Plnotučný" režim Power (100 kW, 260 Nm) sa hodí napr. pri preprave ťažkého nákladu. Dve intenzity poskytuje tiež režim brzdenia rekuperáciou. Všetky verzie Peugeotu e-Partner sú vybavené elektrickou parkovacou brzdou, ktorá je v jeho výbave novinkou.

Auto môže byť vybavené dvomi typmi palubných nabíjačiek. Štandardom je 7.4 kW jednofázová nabíjačka, voliteľným  doplnkom je trojfázová 11 kW nabíjačka. Nabíjací konektor je nad ľavým zadným blatníkom a umožňuje dobíjanie auta dvomi  rôznymi spôsobmi. Buď zo štandardnej zásuvky, zosilnenej zásuvky, prípadne wall-boxu, alebo cez rýchlonabíjačku (výkonom max 100 kW). Využiť možno rôzne spôsoby dobíjania, či už doma, v práci alebo na verejných dobíjacích staniciach.

 • Z bežnej domácej zásuvky (8A), nabitie na maximum trvá 31 hodín,
 • Zo zosilnenej zásuvky (16A), nabitie na maximum trvá 15 hodín,
 • Zo 7.4 kW wall-boxu, nabitie na maximum trvá 7.5 hodiny prostredníctvom jednofázovej (7.4 kW) palubnej nabíjačky,
 • Z 11 kW wall-boxu, nabitie na maximum trvá 5 hodín s trojfázovou (11 kW) palubnou nabíjačkou,
 • Z rýchlonabíjacej stanice: teplotná kontrola batérie umožňuje využitie 100 kW nabíjačiek, cez ktoré sa auto nabije na 80 % za 30 minút.

Teplotný komfort na palube zabezpečuje vykurovací rezistor (5 kW) a vyhrievanie predných sedadiel (v závislosti od verzie). Predhriatie kabíny možno naprogramovať prostredníctvom dotykového displeja alebo na diaľku cez mobilnú aplikáciu MyPeugeot.  Pre zvýšenie komfortu umožňuje táto funkcia pri pripojení vozidla k nabíjačke aj predĺženie dojazdu tým, že rýchlejšie zohreje batériu na optimálnu prevádzkovú teplotu.

Uprostred palubnej dosky sa nachádza dotykový displej s online navigáciou. Možno na ňom vyvolať aj “elektrické menu “, ktorého súčasťou sú tri ponuky:

 • "Flow" pre zobrazenie toku energie,
 • "Statistics" pre zobrazenie spotreby v priebehu času,
 • "Charge", pre naplánovanie odloženého nabíjania.

Okrem toho na ňom možno zobraziť dostupné nabíjacie  miesta, aktuálny dojazd v závislosti od úrovne nabitia batérie alebo nastaviť čas predhriatia interiéru vozidla na požadovanú teplotu.

Verzie

e-Partner je dostupný v rovnakých prevedeniach ako verzie so spaľovacím motorom:

 • furgony (2 dĺžky: štandardná 4,40 m a predĺžená 4,75 m, 3 miesta),
 • kombi (5 sedadiel, pevných alebo sklopiteľných, len v predĺženej verzii).

Z hľadiska variabilitu e-Partner umožňuje usadiť vpredu 3 ľudí. Túto praktickú vlastnosť mimoriadne oceňujú firmy, ktoré potrebujú zároveň prepraviť viac ľudí aj s vybavením z jedného miesta na druhé, znížia tým totiž počet potrebných jázd. Navyše je stredné sedadlo vďaka absencii klasickej ručnej brzdy väčšie a pohodlnejšie. Predĺžená rovná podlaha má maximálnu dĺžku 3,09 m pri štandardnej verzii a 3,44 m v predĺženej verzii. 

Nový Peugeot e-Partner sa v Európe začne predávať v druhej polovici roku 2021. Vyrábať sa bude v Španielsku, v meste Vigo.