Vw limited 1140x190 1
Thumb tben9465 copy Thumb tben9184 copy Thumb tben9234 copy Thumb tben9208 copy Thumb tben9319 copy Thumb tben9438 copy Thumb tben9612 copy Thumb tben9617 copy Thumb tben9626 copy

ORLEN opäť potešil fanúšikov F1. Do Bratislavy a Košíc priviezol monopost Scuderia AlphaTauri

Vidieť naživo monopost F1 je zážitkom pre každého fanúšika Formuly 1. Už len jeho skutočné proporcie, extrémne dlhý rázvor náprav, priestorovo vymedzený kokpit, kolesá a najmä mnohé aerodynamické riešenia a detaily. Všetky tieto aj iné detaily majú teraz možnosť obdivovať fanúšikovia najrýchlejšieho seriálu na svete v Bratislave a Košiciach na čerpacích staniciach spoločnosti ORLEN.

Vďaka partnerstvu s tímom Scuderia AlphaTauri je skupina ORLEN aj v tomto roku súčasťou najprestížnejšieho svetového motoristického seriálu - Formuly 1. A v rámci propagácie tohto partnerstva pripravila pre slovenskú verejnosť skutočnú lahôdku. V Bratislave a Košiciach vystaví pretekársky monopost F1 na svojich čerpacích staniciach ORLEN. Od 24. októbra bude monopost vystavený na čerpacej stanici ORLEN v bratislavskom Lamači. Ďalšou zastávkou monopostu F1 bude od 31. októbra čerpacia stanica ORLEN na Moldavskej ceste v Košiciach. Celá akcia je súčasťou kampane „Nasledujte kvalitu“, vo vizuáli ktorej priťahuje pozornosť práve monopost Formuly 1 vo farbách tímu Scuderia AlphaTauri.

„ORLEN aj v tomto roku pozýva všetkých slovenských fanúšikov rýchlych kôl na medzinárodné turné s monopostom Scuderia AlphaTauri, ktoré oslávi úspešné pôsobenie skupiny ORLEN v kráľovskej disciplíne motoristického športu,“ hovorí Magdalena Balawajder, riaditeľka sponzoringu siete ORLEN na Slovensku a dodáva: „Monopost Scuderia AlphaTauri je pre všetkých fanúšikov motošportu nezabudnuteľným zážitkom. Preto verím, že si naši zákazníci ani tento rok nenechajú ujsť jedinečnú príležitosť nahliadnuť za oponu vrcholového motoristického športu!“

Na čerpacej stanici ORLEN v bratislavskom Lamači bude monopost Formuly 1 vo farbách tímu Scuderia AlphaTauri možné vidieť od utorka 24. októbra do ďalšieho utorka 31. októbra. Následne sa monopost presunie do Košíc, kde ho budú môcť obdivovať návštevníci čerpacej stanice na Moldavskej ceste. Monopost ukončí turné dňa 7. novembra.

Celé turné s monopostom Scuderia AlphaTauri v sieti čerpacích staníc ORLEN, ktorá je najrýchlejšie rastúcim reťazcom na Slovensku, je súčasťou práve prebiehajúcej marketingovej kampane „Nasledujte kvalitu“. Tá slovenským vodičom pripomína mimoriadne vysokú kvalitu palív ORLEN. V rámci turné sa verejnosť môže zapojiť do súťaží o zaujímavé ceny na sociálnych sieťach.

„V posledných mesiacoch na slovenskom trhu mohutne expandujeme. Formula 1 je na Slovensku veľmi populárna, a preto je pre nás excelentnou marketingovou platformou. Každý tretí zákazník čerpacích staníc na Slovensku je fanúšikom tejto športovej disciplíny a viac ako 30 percent našich zákazníkov podporuje sponzorstvo Scuderia AlphaTauri značkou ORLEN,“  hovorí Marek Gieroń, konateľ spoločnosti ORLEN Unipetrol Slovensko.

V minulých rokoch boli fotografie monopostov sponzorovaných tímov použité pri aktivitách na podporu procesu rebrandingu čerpacích staníc v Českej republike, Nemecku a na Slovensku alebo pri viacerých aktivitách propagujúcich produkty Stop Cafe, palivá VERVA alebo zákaznícky vernostný program. Napríklad na Slovensku sa vďaka týmto aktivitám, doplneným o propagačné turné monopostu F1 po čerpacích staniciach, podarilo zvýšiť povedomie verejnosti o značke ORLEN až na úroveň takmer 20 percent.

ORLEN S.A. je v roku 2023 partnerom talianskeho tímu Scuderia AlphaTauri, ktorý podporuje budúcich svetových šampiónov. Najväčšia spoločnosť v regióne strednej a východnej Európy je tak piaty rok v rade prítomná v padoku kráľovskej disciplíny motoristického športu. Farby tímu Scuderia AlphaTauri hája jazdci Yuki Tsunoda z Japonska a Daniel Ricciardo z Austrálie. Tím patrí spoločnosti RedBull, ktorá pomáha pri adaptácii jazdcov v najprestížnejšom seriáli motoristického športu na svete. V minulosti, keď tento tím niesol označenie ScuderiaToroRosso, ho reprezentovali okrem iného jazdci ako Sebastian Vettel a Max Verstappen.

Sieť čerpacích staníc ORLEN vstúpila na Slovensko v roku 2019, keď otvorila svoju prvú stanicu v Malackách. Okrem palív Efecta s čistiacim účinkom ponúka ORLEN aj prémiové palivá Verva a široký sortiment občerstvenia v gastro koncepte Stop Cafe a vlastné tankovacie karty EASY a BUSINESS. V súčasnosti prevádzkuje už 90 staníc po celom Slovensku.

Celkovo medzinárodná skupina ORLEN v súčasnosti prevádzkuje viac ako 3 000 čerpacích staníc v šiestich európskych krajinách - v Maďarsku, Poľsku, Nemecku, Česku, Litve a na Slovensku. Nedávno oznámila akvizíciu 266 čerpacích staníc značky Turmöl v Rakúsku. Do roku 2030 chce skupina ORLEN prevádzkovať minimálne 3 500 čerpacích staníc.

Technické parametre monopostu Scuderia AlphaTauri AT04

 • Motor, Honda RBPTH001
 • Typ motora, spaľovací V6 objemu 1,6 l
 • Výkon motora (v kvalifikačnom režime), cca 1000 koní
 • Maximálne otáčky motora, 15.000 1/min
 • Zrýchlenie z 0 na 100 km/h, 2,1 s
 • Zrýchlenie z 0 na 200 km/h, 4,2 s
 • Maximálna rýchlosť, 370 km/h
 • Prevodovka, pozdĺžne uložená, hydraulicky ovládaná 8-stupňová
 • Karoséria, monokok z karbónových vlákien
 • Pneumatiky, Pirelli 18
 • Hmotnosť, 798 kg (vrátane jazdca s prázdnou nádržou)