Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb nov mercedes sl 2021 autozurnal.com 5 Thumb nov mercedes sl 2021 autozurnal.com 2 Thumb nov mercedes sl 2021 autozurnal.com 4 Thumb nov mercedes sl 2021 autozurnal.com 1 Thumb nov mercedes sl 2021 autozurnal.com 6 Thumb nov mercedes sl 2021 autozurnal.com 7 Ev6 autozurnal.com 1024x597px Thumb nov mercedes sl 2021 autozurnal.com 8 Thumb nov mercedes sl 2021 autozurnal.com 9 Thumb nov mercedes sl 2021 autozurnal.com 10 Thumb nov mercedes sl 2021 autozurnal.com 11 Thumb nov mercedes sl 2021 autozurnal.com 12 Thumb nov mercedes sl 2021 autozurnal.com 13 Ev6 autozurnal.com 1024x597px Thumb nov mercedes sl 2021 autozurnal.com 3

Nový Mercedes-AMG SL ukázal interiér s „hyperanalógovým“ kokpitom

Prvý model 300 SL Roadster je jednou z najslávnejších automobilových ikon. Jeho minimalistický a kvalitný interiér inšpiroval dizajnérov pri navrhovaní interiéru nového modelu Mercedes-AMG SL. V prípade novej verzie ikony vytvorili kombináciu analógovej geometrie a digitálneho sveta – tzv. „hyperanalógový“ kokpit. 

Mercedes o novom SL tvrdí, že v interiéri spája analógový a moderný high-tech svet. „Interiér nového modelu Mercedes-AMG SL rozmaznáva vodiča a cestujúcich sofistikovaným luxusom. Nový model SL kombinuje vo svojom interiéri maximálny komfort a kvalitu spolu s primeranou porciou športových vlastností. Kvalitná kombinácia analógového sveta a najmodernejších prvkov digitálnej výbavy dáva jasne najavo: nový model SL je znovuzrodením ikony pre moderný vek. Výsledkom je revolučný interiérový zážitok v atmosfére, v ktorej sa prejavuje napätie medzi digitálnym a analógovým luxusom. Vytvorili sme najikonickejšiu SL odnepamäti, luxusnú ikonu 20. rokov,“ hovorí Philipp Schiemer, predseda vedenia spoločnosti Mercedes-AMG.

Mercedes tvrdí, že dizajn interiéru pripravovanej SL transformuje ikonickú tradíciu prvého modelu 300 SL Roadster (hore) do modernej doby.

Prepracovaná koncepcia rozmerov kabíny umožňuje po prvýkrát od roku 1989 (Mercedes SL konštrukčného radu R 129) konfiguráciu sedadiel 2+2. Vďaka tomu je nová SL všestrannejšia. Zadné miesta zlepšujú praktickosť pri každodennom používaní a ponúkajú priestor pre osoby s telesnou výškou do 1,50 metra. V prípade, že sa zadné sedadlá nepoužívajú, môže vetrolam chrániť zátylky cestujúcich na predných sedadlách pred prievanom. Druhý rad sedadiel možno tiež použiť ako prídavný batožinový priestor.

Odporúčame:

PRVÁ JAZDA Nový Mercedes-Benz Triedy C W206: Športovejší, no na komfortné korene nezabudol

Veľký výber rôznych poťahov športových sedadiel alebo sedadiel Performance (na želanie pre všetky varianty) odráža aj škálu výbavy od komfortného až po športový charakter. Jedno a dvojfarebná koža Napa patrí tiež medzi možnosti výberu, ako aj ušľachtilá koža napa STYLE s kosoštvorcovým prešívaním alebo športová kombinácia z kože napa s mikrovláknom Dinamica Race a kontrastnými ozdobnými švami v žltej alebo červenej.

Symetrická prístrojová doska sa inšpirovala letectvom. Medzi kľúčové prvky patria štyri novovyvinuté a galvanizované turbínové dýzy. Tvar ich povrchov prechádza z mohutných charakteristických prelisov do prístrojovej dosky. Spodná časť prístrojovej dosky sa plynulo vyvíja zo stredovej konzoly a plynulo spája oba prvky.

Dizajn kokpitu je zameraný na vodiča: 12,3-palcová LCD obrazovka združeného prístroja s vysokým rozlíšením nie je voľne stojaca, ale integrovaná do „priezoru“. Ten bráni odrazom slnečného žiarenia.

Stredová konzola dominuje priestoru medzi vodičom a spolujazdcom. Široká a smerom dopredu výrazne stúpajúca sa plynulo napája na spodnú časť prístrojovej dosky. Funkčným a vizuálnym centrom stredovej konzoly je kovový diel, ktorý pretína kožené povrchy vpredu i vzadu. S rukopisom prívodu vzduchu NACA ďalej šíri gény modelov AMG GT a GT 4-dverové kupé. Tento dizajnový prvok sa tak stáva štýlovým prvkom interiérov modelov AMG. Prívod vzduchu NACA sa napája na 11,9-palcovú multimediálnu dotykovú obrazovku orientovanú na výšku. Aby sa predišlo odrazom od slnečného žiarenia pri jazde s otvorenou strechou, možno túto obrazovku elektricky uviesť do zvislejšej polohy. Jej orientácia na výšku poskytuje významné výhody najmä pokiaľ ide o navigáciu, pričom z ergonomického hľadiska prináša viac voľnosti. Dotyková obrazovka sa opticky vznáša medzi dvoma centrálnymi turbínovými dýzami. 

Podobne ako v prípade stredovej konzoly, aj povrchy dverí plynulo vychádzajú z prístrojovej dosky. Stredový diel obloženia dverí je vyhotovený vo vrstvenej topografii. topografii vrstiev. Reproduktory Burmester z pravého kovu, ktorých perforácia vynikne aj opticky, sú integrované vo dverách.

Avantgardný dizajn sedadiel nového Mercedes-AMG SL posúva dizajn sedadiel typický pre Mercedes na športovejšiu úroveň. Sedadlá tak pôsobia ľahšie a menej objemne. Opierky hlavy sú integrované do operadla chrbta, čím prispievajú k športovým proporciám sedadiel. 

Určité funkčné obsahy a štruktúra ovládania systému MBUX druhej generácie zodpovedajú Triede S. Boli doplnené alebo nahradené obsahom a zobrazeniami špecifickými pre AMG. Vďaka tomu je nová SL nezávislá pokiaľ ide o komunikáciu a informácie. Prvky ponúk, ako „Performance“ alebo „Track Pace“ zvýrazňujú športový charakter. Vzhľad združeného prístroja možno personalizovať rôznymi štýlmi zobrazovania a individuálne voliteľnými hlavnými zobrazeniami.

Voliteľný projekčný displej prispieva k pohodovejšej jazde, pretože vodič nemusí spúšťať zrak z cesty. Zobrazuje relevantné informácie a akcie trojrozmerne v skutočnej jazdnej situácii a prostredí. Aj tu si možno vyberať z rôznych variantov štýlov – každý z nich je zladený s ukazovateľmi v združenom prístroji. V závislosti od výbavy alebo osobného vkusu obklopuje náladové osvetlenie interiér v 64 rôznych farbách.