Ceed 09 2021 1140x190
Thumb 52j Thumb 53j Thumb 51j Thumb 54j

Nový Jeep Wrangler odhalený na prvých obrázkoch

Terénna automobilová legenda pôsobí stále rovnako robustne, hoci množstvo elektroniky na palube rastie.

Jeep si pre nás pripravil veľké halloweenske prekvapenie. Prvé fotografie úplne nového Wranglera zverejnil v predstihu pred plánovanou premiérou, ktorá sa uskutoční 29. novembra na autosalóne v Los Angeles.

Tri obrázky potvrdzujú, že americká terénna legenda má stále rovnaké základné črty, ako niekdajší armádny Jeep Willys.

Lenže moderná doba nepustí, a tak sú niektoré detaily sofistikovanejšie. Napríklad čelné sklo je sklonené pod väčším uhlom, pretože Wrangler musí byť pri vyšších rýchlostiach tichší a úspornejší. Prepracovaný predný nárazník má byť pre zmenu ohľaduplnejší pri prípadnom strete s chodcom. 

Súčasťou masky chladiča sú veľké okrúhle svetlomety s peknou grafikou a pravdepodobne diódovou technikou. Smerovky sa presťahovali do blatníkov.

Američania zatiaľ nezverejnili žiadne podrobnosti, sľubujú však množstvo moderných bezpečnostných technológií a rôzne karosárske variácie. Na prvých obrázkoch môžeme vidieť obľúbený päťdverový variant i otvorenú verziu bez bočných dverí, navyše so sklápateľným čelným oknom.

Americké médiá informujú, že pod kapotou novinky nájdeme aktualizovaný 3,6-litrový atmosférický benzínový šesťvalec a dva prepĺňané naftové motory. Štvorvalec bude mať objem 2,0 litra, šesťvalec tri litre.

Neskôr vraj môžu prísť prekvapenia v podobe benzínového turbomotora či dokonca hybridného pohonu. Nezostáva iné, iba počkať do konca novembra, kedy Jeep zverejní všetky podrobnosti.

Nový verzus starý