Peugeot 1 04 2020 1140x190
Thumb novy hyundai i20 2020 autozurnal.com 2 Thumb novy hyundai i20 2020 autozurnal.com 1

Nový Hyundai i20 bude emotívnejší. Predstavia ho v Ženeve

Nový Hyundai i20 je veľkou novinkou kórejskej značky roka 2020. Predstavia ho už o mesiac na autosalóne v Ženeve. Podľa najnovších informácii sa máme na čo tešiť. 

Prečítajte si tiež: 
Nový Hyundai i10 je v predaji. Poznáme slovenský cenník

Hyundai zverejnil prvé skice novej generácie typu i20. Podľa nich bude novinka oveľa emotívnejšia, dynamickejšia a dostane úplne nový dizajn. Pôjde totiž o prvé auto s najnovším dizajnovým jazykom Sensuous Sportiness (Zmyselná športovosť).

Nový Hyundai i20 v ringu s pripravenými súpermi

Podľa Hyundaiu sa dizajnová filozofia Sensuous Sportiness vyznačuje harmóniou a dokonalým vyvážením štyroch základných prvkov, ktorými sú: proporcie, architektúra, styling a technológia. Zámerom tohto dizajnového smeru je obohatiť autá o prirodzenú krásu a výrazným vzhľadom vytvoriť vyššiu emotívnu hodnotu a príťažlivosť. A veru, nový Hyundai i20 musí zaujať, keďže konkurencia nespí a nový Renault Clio, Peugeot 208 alebo Opel Corsa nasadili latku vysoko. Či už štýlom alebo aj technikou pod kapotou. Okrem toho je predo dvermi nová generácia Fabie...

Odporúčame:

Hyundai má guráž! Chce postaviť konkurenta pre Porsche

Prvé vizualizácie ukazujú športovejší a dynamickejší vzhľad novej i20-ky. Pri bližšom skúmaní badať dizajnové prvky Sonaty, ktorá sa však u nás (zatiaľ) neponúka. Kaskádovitá mriežka chladiča vytvára horizontálne línie prednej časti a zasahuje do bokov. Výsledkom je charakteristická široká a nízko položená karoséria. Široký postoj podčiarkuje aj jedinečný svetelný podpis novinky. Výrazné a svalnaté boky karosérie umocňujú atletický postoj, karosériu opticky znižuje čierna strecha, ktorá jej zároveň dodáva šmrnc. Zadnú časť dopĺňajú horizontálne tvarované svetlá plynule spojené so zadným sklom. Uvidíme, ako bude nový Hyundai i20 vyzerať v skutočnosti, prvé skice naznačujú vskutku zaujímavé tvary.

Podobným štýlom sa má prezentovať aj kabína. K dispozícii budú módne displeje s uhlopriečkou 10,25-palcov. Jeden z nich bude digitálnym prístrojovým panelom, ten druhý obsadí miesto v strede palubnej dosky a bude slúžiť na dotykové ovládanie infotainmentu.

Nová, v poradí tretia generácia typu i20 sa predstaví v marci 2020 na autosalóne v Ženeve. Viac detailov zatiaľ Hyundai nezverejnil, no s blížiacim sa termínom autosalónu v Ženeve sa postupne dozvieme nové informácie a snáď pridajú zábery sériovej podoby horúcej novinky segmentu B.