Thumb ranger raptor teaser jump Thumb ranger raptor teaser front Thumb ranger raptor teaser rear Thumb ranger raptor teaser camouflage

Nový Ford Ranger Raptor už klope na dvere. Prejde na 3.0 l twin-turbo V6 motor? (VIDEO)

Ford odhalí najnovšiu verziu modelu Ranger Raptor už 22. februára o 08:00, a to prostredníctvom YouTube kanálu spoločnosti Ford of Europe.

Nová generácia Rangeru Raptor vyvinula športová diizia Ford Performance pre nadšencov off-roadu. Podľa značky bude nový Ranger Raptor ešte odolnejší, a zároveň nabitý technológiami. Vznikol vraj najpokročilejší Ranger všetkých čias. Veľa technických podrobností nepoznáme, no už onedlho to prepukne - nový Ranger Raptor oficiálne odhalia 22. februára. Zatiaľ si ho môžete pozrieť na poslednom videu, kde svoj vzhľad ukrýva pod rúškom tajomstva maskovacej fólie, no schopnosti dáva plne najavo... 


Video je, zdá sa, trochu zrýchlené no ukazuje Rnager Raptor v jeho prirodzenom prostredí. My ho v redakcii voláme "dakarský špeciál s povolením jazdiť v bežnej premávke". Ranger Raptor má však radšej jazdu po nespevnenom povrchu. Video odhaľuje tiež zaujímavý, športom okorenený zvuk motora a na malú chvíľu aj špičkové zavesenie kolies s modifikovanými dielmi.

Hoci to v tejto fáze nie je potvrdené, predpokladá sa, že Ford Ranger Raptor prejde z 2,0-litrového štvorvalcového naftového motora s dvojitým preplňovaním na benzínový motor V6 s objemom 3,0 litra s dvojitým preplňovaním, ktorý si požičal z amerického trhu Ford Explorer ST! Tí, ktorí výbehovému Raptoru vyčítali "malý" naftový štvorvalec, si tak pravdepodobne prídu na svoje. Zatiaľ si môžete pozrieť náš test ešte stále súčasnej generácie Rangeru Raptor. Nech sa páči:

Advertisement