Cupra leon blizsie banner 970x250px 03
Thumb honda civic type r testing suzuka 6 Thumb honda civic type r testing suzuka Thumb honda civic type r testing suzuka 2 Thumb honda civic type r testing suzuka 3 Thumb honda civic type r testing suzuka 4 Thumb honda civic type r testing suzuka 7 Thumb honda civic type r 2022 Thumb honda civic type r 2022 2 Thumb content civic type r 2022 Thumb content honda civic type r 2023

Nový Civic Type-R už dokončujú

Nový Civic Type R vstupuje do záverečnej fázy svojho vývojového programu a pred uvedením na trh v budúcom roku prechádza testovaním na pretekárskom okruhu Suzuka v Japonsku. Pri tejto príležitosti japonská značka ukázala nový hothatch zatiaľ v "najľahšom" maskovaní... Oficiálna premiéra prebehne v roku 2022. Výroba modelu Civic Type R sa presunie zo Swindonu do jedného zo závodov Hondy v Japonsku.

Po testoch na nemeckom Nürburgringu teraz Honda láka na nový Civic Type-R zábermi z testovania na legendárnom japonskom okruhu Suzuka. Má ísť o záverečné testy pred oficiálnou premiérou. Značka dolaďuje podvozok jedného z najrýchlejších áut s pohonom predných kolies a pri tejto príležitosti ukázala aj niekoľko fotografií, doposiaľ s najmenšou mierou maskovania. Aj keď karosériu Civicu ešte stále "zdobí" maskovacia fólia, základné tvary vrátane vzhľadových a dizajnových detailov sú jasné na prvý pohľad. Tvary nového hothatchu si vychutnajte na priložených záberoch vo fotogalérii.

Nie je žiadnym tajomstvom, že nová Honda Civic Type R si bude chcieť uchmatnúť naspäť rekord na Nürburgring v triede áut s pohonom prednej nápravy. Ten si držala určitú dobu aj súčasná generácia, nakoniec jej ho ukradol odľahčený a väčšmi okruhovo ladený Renault Megane R.S. Trophy - R. A keďže nový Megane R.S. už so žiadnym spaľovacím motorom nepríde, Honda si môže novou generáciou opäť pripísať pomenovanie kráľovnej Nürburgringu medzi autami s pohonom všetkých kolies.

Vzhľadovo menej "šialená" karoséria Civicu 11. generácie dostala aerodynamické a vzhľadové vylepšenia. Chýbať nebude ani trojica koncoviek výfuku, tentokrát s najväčším stredným "kanónom".  Prototyp Civicu Type R so sériovým vzhľadom (ukrytý pod maskovacou fóliou) obúva pneumatiky Michelin Pilot Sport 4.

Prečítajte si tiež:

Táto Honda CR-X najazdila 1,6 milióna kilometrov. S pôvodným motorom a prevodovkou!

Čo však ešte nepoznáme, je použitá technika pod kapotou. Spočiatku sa hovorilo o hybridnej technike, pohone všetkých kolies a stáde štyroch stoviek plnokrvníkov. S blížiacou sa budúcoročnou premiérou sú očakávania a "uniknuté" informácie realistickejšie a držia sa viac pri zemi. Honda podľa všetkého nasadí evolučne vylepšený turbobenzínový dvojliter 2.0 Turbo VTEC zo súčasného Civicu Type R. Jeho výkon sa má pohybovať okolo hodnoty 243 kW (330 k). Nový Civic Type R bude mať jedno veľké eso v rukáve. V Európe pôjde o poslednú Hondu so 6-st. manuálnou prevodovkou a rýdzo spaľovacím motorom.

Známy grafik webu Kolesa.ru z Hondy Civic Type-R virtuálne zhodil rúško tajomstva maskovacej fólie. Na základe proporcií z oficiálnych záberov vykreslil možnú (a vierohodnú) podobu novej generácie top hothatchu s pohonom predných kolies. Pozor, v prípade týchto dvoch obrázkov nejde o oficiálne zábery Hondy.

Zdroj a foto: Honda, kolesa.ru