Cupra leon blizsie banner 970x250px 03
Thumb man predstavil produktov ponuku 1 Thumb man predstavil produktov ponuku 4 Thumb man predstavil produktov ponuku 3 Thumb man predstavil produktov ponuku 2 Thumb man predstavil produktov ponuku 5 Thumb man predstavil produktov ponuku 6 Thumb man predstavil produktov ponuku 7 Thumb man predstavil produktov ponuku 8 Thumb man predstavil produktov ponuku 9 Thumb man predstavil produktov ponuku 10 Thumb man predstavil produktov ponuku 11 Thumb man predstavil produktov ponuku 12 Thumb man predstavil produktov ponuku 13 Thumb man predstavil produktov ponuku 14 Thumb man predstavil produktov ponuku 15 Thumb man predstavil produktov ponuku 16 Thumb man predstavil produktov ponuku 17 Thumb man predstavil produktov ponuku 18 Thumb man predstavil produktov ponuku 19 Thumb man predstavil produktov ponuku 20 Thumb man predstavil produktov ponuku 21 Thumb man predstavil produktov ponuku 22 Thumb man predstavil produktov ponuku 24 Thumb man predstavil produktov ponuku 25 Thumb man predstavil produktov ponuku 26 Thumb man predstavil produktov ponuku 27

Novinky MAN, modelový rok 2018

Na medzinárodnej prezentáciiv Katalánsku mníchovský výrobca úžitkových vozidiel predviedol nový produktový rad TGE a inovácie vo svojich truckoch.

Zásadnou zmenou vportfóliuspoločnosti MAN je prírastok z kategórie vanov. Vďaka tomu mníchovská značkateraz pokrýva všetky segmenty nákladnej dopravy:ponúka vozidlá s celkovou hmotnosťou od 3 tonaž po 44 ton.

Modelom TGE tradičná mníchovská značka po prvý raz vstúpila do sveta vanov. Po rozbehnutí výroby v apríli tohto roku je teraz k dispozícii už väčšina avizovaných verzií prakticky vo všetkých európskych krajinách. Uvedenie radu MAN na náš trh je naplánované od začiatku januára 2018, ale ešte predtým koncom novembra importér MAN Truck & Bus Slovakia predstaví novinku svojim zákazníkom na celoslovenských prezentáciách.

Nový prírastok do rodiny imponuje množstvom variantov – ponuka obsahuje dodávkové vozidlá i kombi, minibus s prepravnou kapacitou 8 + 1, podvozky s jednoduchou i dvojitou kabínou, pre ktoré je na výber široký sortiment nadstavieb, pohon predných, zadných aj všetkých kolies, zadný pohon s dvojmontážou...Vďaka maximálnej celkovej hmotnosti od 3 do 5,5 ton a zásluhou hospodárnych odolných motorov s výkonom 102 až 177 k je MAN TGE ideálnym riešením pre ľahkú dopravu v stavebníctve, pre remeselníkov, na prepravu osôb a rôzne úlohy v distribučnej logistike. Prostredníctvom služby Vans to Go (dodávky „na počkanie“) spoločnosť MAN ponúka priamo z výroby kompletné vozidlá už aj s nadstavbami/prestavbami, ktoré sú okamžite k dispozícii – vrátane doplnkov. Napríklad naťahovače kontajnerov, vozidlá s hydraulickou rukou, valníky s nízkymi bočnicami alebo sklápače, skriňové vozidlá aj so zadným zdvíhacím čelom...Dizajn pracoviska vodiča charakterizuje ergonomická funkčnosť, veľké, dobre čitateľné a elegantné prístroje. V trojmiestnej kabíne možno operadlo prostredného sedadla sklopiť a k dispozícii je praktický stolík.

V rámci inovácie truckov modelyTGL a TGM teraz poháňa nová generácia motorov s novými výkonovými modifikáciami. Motory MAN D08SCR (4-valcové a 6-valcové) majú jednoduchšiu konštrukciu a využívajú na spracovanie výfukových plynov výlučne technológiuselektívnej katalytickej redukcie SCR. Tým výrobca rozšíril potenciál ich využitia a zároveň sa zjednodušuje údržba a posilňuje celková spoľahlivosť. Inžinierom vo vývoji sa tiež podarilo znížiť spotrebu paliva o ďalších 5,5 %. Vozidlá TGL a TGM poskytnú zvýšený komfort a hospodárnosť jazdy aj vďaka novým funkciám prevodovky MAN TipMatic. Pracovisko vodiča je zdokonalené a nové ovládacie prvky uľahčujú ovládanie vozidla.

Kým úpravy interiéru v krátkych kabínach C a M sa týkajú najmä pracoviska vodiča, vo väčších verziách L, LX, XL, XLX a XXL, ktoré sa využívajú najmä pri vozidlách MAN TGX a TGS, sú vylepšené aj ďalšie časti interiéru. Medzi zmeny patria nové prvky osvetlenia, nové úložné priestory a tiež nová chladnička, ktorá sa dá celá zasunúť pod lôžko. Všetky dôležité funkcie súvisiace s komfortom môže vodič využívať cez nový koncept ovládania. V kabínach série TGX má posádka zaručený pokojný spánok vďaka akustickému balíku, ktorý komplexnou zvukovou izoláciou znižuje hladinu vonkajšieho hluku v interiéri.

MAN vybavil svoj adaptívny tempomat funkciou „Stop and Go“, ktorá pomôže redukovať únavu vodiča na upchatých cestách a v kolónach. Funkcia automaticky nielenže udržiava bezpečný odstup od vozidla idúceho vpredu (aj pri nízkych rýchlostiach), ale v prípade potreby spomaľuje až do úplného zastavenia a vždy, keď sa kolóna pohne, Stop and Go vozidlo opäť automaticky rozbieha. S takýmto asistentom sa dájazdiť uvoľnene a bez stresu aj v pomalej premávke.

Každý nový truck MAN v Európe je od augusta vybavený jednotkou RIO Box. Zákazníkom toumožňuje zjednodušiť priebeh logistických procesov s ich vozidlami MAN. Jednotka funguje ako technické rozhranie pre prístup k novej digitálnej službe RIO, ktorú poskytuje spoločnosť Volkswagen Truck & Bus. Značka MAN týmpoložila prvý stavebný kameň infraštruktúry, prostredníctvom ktorej bude v budúcnosti možné službami prepojiť celý dopravný a logistický sektor. Cloudové technologické riešenie služby RIO zákazníkom čoskoro umožní pristupovať ku kvantu dát o ich vozidlovom parku a využívať množstvo rôznych služieb v dopravnom a logistickom sektore.