Continental couple 05 2020 1140x190
Thumb toyota yaris gr parts Thumb toyota yaris gr parts 2 Thumb toyota yaris gr parts 4 Thumb toyota yaris gr parts 1 Thumb toyota yaris gr parts 5 Thumb toyota yaris gr parts 6

Nová Toyota Yaris vyšla z posilňovne Toyota Racing Development

Nový Yaris ešte nedorazil do európskych autosalónov, a Japonci sa už pustili do modifikácie modelu. Bohatý balík dielcov predstavila japonská pobočka oficiálnej tuningovej dielne značky Toyota Racing Development. Mestský hatchback tak dostal športovejší look.

Prečítajte si tiež: 
Toyota Yaris GR s pretekárskymi koreňmi pozná prvé ceny!

Spojlery a čierne disky

Modifikovaný Yaris získal vzhľad hodný najvýkonnejšieho hot hatchu.  Základ balíka GR Parts tvorí predný spojler, prahové lišty a dodatočné spojlery namontované na pravej a ľavej strane zadného nárazníka. Všetky sú pokryté čiernym matným lakom, s ktorým kontrastujú červené detaily. Nové prvky dodávajú novej Toyote Yaris športový charakter a navyše auto znižujú. Predná svetlá výška sa znížila o 22 mm, na bokoch 44 mm a vzadu klesla až o 66 mm. 

Odporúčame:

Toyota GR Yaris oficiálne: benzínové turbo, manuál a štvorkolka

Zoznam modifikácií, ktoré obsahuje línia  GR Parts, je však omnoho dlhší.  Nový Yaris môže získať čierne prevedenie okolo predných svetiel,  bočné grafiky so športovým šachovnicovým vzorom, lemy blatníkov na predné a zadné kolesá a bočné deflektory, takisto v čiernom prevedení.  Celok dopĺňajú kované hliníkové disky s priemerom 16 palcov v čiernom matnom prevedení. 

S logom GR

V ponuke tuningovej dielne Toyoty sú aj oceľové vzpery, ktoré zvyšujú tuhosť karosérie, kryty pod kľučky proti poškriabaniu laku, rám poznávacej značky z uhlíkových vlákien a dokonca aj rohož do kufra s logom Gazoo Racing. Logom športového oddelenia  Toyoty si možno ozdobiť tiež karosériu nového Yarisu, a to vďaka štyrom nálepkám, ktoré sú navrhnuté na umiestnenie na predných a zadných oblúkoch kolies.

Aerodynamický balík z línie  GR Parts pre nový model Toyota Yaris stojí  132 000 jenov, čiže približne 1 123 €. Cena predného spojlera je 43 000 jenov (asi  365 €), sada štyroch kovaných ráfikov stojí 250 000 jenov (asi 2 127 €) a rohož do kufra s logom GR predstavuje výdavok 12 000 jenov (asi 102 €). Ceny nezahŕňajú japonskú daň a diely boli vytvorené pre domáci trh Toyoty. 

Odporúčame:

Štvorvalcová Supra prichádza. Má jazdiť ešte lepšie ako šesťvalcová

Nový Yaris po tuningu oddelenia TRD Japan vyzerá svalnato a športovo. Bude zaujímavé, ako pristúpia Japonci k plnokrvnému hot hatchu spríbuznenému s týmto modelom, čiže k modelu GR Yaris. Vozidlo sa istotne dočká mnohých modifikácií, a to nielen z oficiálnej dielne Toyoty.