Cupra leon blizsie banner 970x250px 03
Thumb ford na autosal ne frankfurt 2019 novy ford puma autozurnal.com 1 Thumb ford na autosal ne frankfurt 2019 novy ford puma autozurnal.com 3 Thumb ford na autosal ne frankfurt 2019 novy ford puma autozurnal.com 2 Thumb ford na autosal ne frankfurt 2019 novy ford puma autozurnal.com 5 Thumb ford na autosal ne frankfurt 2019 novy ford puma autozurnal.com 4 Thumb ford na autosal ne frankfurt 2019 novy ford puma autozurnal.com 6 Thumb ford na autosal ne frankfurt 2019 novy ford puma autozurnal.com 9 Thumb ford na autosal ne frankfurt 2019 novy ford puma autozurnal.com 10 Thumb ford na autosal ne frankfurt 2019 novy ford puma autozurnal.com 8 Thumb ford na autosal ne frankfurt 2019 novy ford puma autozurnal.com 11 Thumb ford na autosal ne frankfurt 2019 novy ford puma autozurnal.com 12 Thumb ford na autosal ne frankfurt 2019 novy ford puma autozurnal.com 13 Thumb ford na autosal ne frankfurt 2019 novy ford puma autozurnal.com 14 Thumb ford na autosal ne frankfurt 2019 novy ford puma autozurnal.com 15 Thumb ford na autosal ne frankfurt 2019 novy ford puma autozurnal.com 16 Thumb ford na autosal ne frankfurt 2019 novy ford puma autozurnal.com 17 Thumb ford na autosal ne frankfurt 2019 novy ford puma autozurnal.com 18 Thumb ford na autosal ne frankfurt 2019 novy ford puma autozurnal.com 7

Nová Puma je crossover so športovou príchuťou. A čo ostatné novinky?

Aj nová Puma prešla podobnou zmenou identity, ako dávnejšie Mitsubishi s modelom Eclipse. Z pôvodného milého malého kupé s oblým vzhľadom je dnes mestský crossover. Ale nie len taký hocijaký.

Prečítajte si tiež: 
Ford Puma už nie je kupé, ale pekný malý crossover


Nová Puma sa totiž na svoju predchodkyňu trochu ponáša. Vidieť to najmä spredu a tiež celkovým oblým dizajnom. Okrem toho prešla dlhým vývojom, nezabudla však na športové korene a dúfame, že presvedčí aj podvozkom. Pre Ford by to nemal byť žiaden problém. Pumu sme si prezreli na autosalóne vo Frankfurte 2019. Zaujala vzhľadom, ale aj použitými technológiami.


Ford taktiež avizuje štedrý priestor pre nohy zadných pasažierov a doslova obrovský kufor. V základnom usporiadaní sa doň zmestí až 456 litrov nákladu. Ak siahnete po mild hybridnej verzii, jej akumulátor vám z batožinového priestoru uberie 54 l. Aj vzadu je dostatok miesta, čo sme si overili práve vo Frankfurte. Obmedzujúcou pre vyšších cestujúcich však môže byť panoramatická strecha, ktorá logicky ubrala z miesta na hlavu zadných pasažierov.

Nová Puma s elektrickou pomocou aj ako mild-hybrid

Pod kapotou Pumy bude výhradne litrový turbo trojvalec EcoBoost v troch výkonových verziách. Najslabšia so 70 kW (95 k) sa zaobíde bez elektrickej pomoci. V prostrednej 92 kW (125 k) si za mild hybridnú technológiu môžete priplatiť. Najsilnejší variant 114 kW (155 k) je mild-hybridom štandardne.


Ford stavil na masovú elektrifikáciu. Nové autá tak vo veľkom budú mild-hybridy, "klasické" full hybridy a plug-in hybridy. Okrem novej Pumy Ford nezabudol ani na ostatné novinky. Doviezol novú Kugu, Explorer a Tourneo Custom v plug-in hybridnej verzii. Ford chce zákazníkom ponúknuť komplexnú ponuku elektrifikovaných modelov. Potvrdzuje to napr. nová Kuga, ktorú kúpite s mild-hybridom, full-hybridom a taktiež plug-in hybridom. 

Amerika prichádza

Vo Frankfurte tiež zaujal nový Explorer. Dizajnom veľa spoločného s oblou Pumou nemá. Ide o luxusnú "krabicu" s maskulínnym dizajnom a majestátnym postojom. Nečudo, ide "americkú" dizajnovú školu. Pod kapotou má plug-in hybrid s turbobenzínovým 3,0 l šesťvalcom V6 EcoBoost a elektromotorom s výkonom 74 kW (100 k). Lítiovo-iónový akumulátor má kapacitu 13,1 kWh. Motory spolu dodajú výkon 331 kW (450 k) a 840 Nm krútiaceho momentu!

Prečítajte si tiež: 
Ford priviezol do Európy veľké SUV Explorer, predaj odštartuje čoskoro