Kia 1140x190 1
Thumb 2023 honda cr v patent image from china s ministry of industry and information technology Thumb 2023 honda cr v patent image from china s ministry of industry and information technology  3 Thumb 2023 honda cr v patent image from china s ministry of industry and information technology  2 Thumb 2023 honda cr v patent image from china s ministry of industry and information technology  1 Thumb content honda cr v 2022 autozurnal.com 1 Thumb 2023 honda cr v patent image from china s ministry of industry and information technology  4 25094 opel astra kampan bannery 1024x597px autozurnal Thumb content honda cr v 2022 autozurnal.com 2 Thumb content honda cr v 2022 autozurnal.com 4

Nová Honda CR-V prvýkrát v sériovom kabáte

Čínske ministerstvo má na starosti opäť únik a prezradenie vzhľadu horúcej novinky ešte pred oficiálnou premiéru. V hlavnej úlohe je dnes nová Honda CR-V.

Čínske ministerstvo priemyslu a informačných technológií zverejnilo povinné patentové snímky už 6. generácie Hondy CR-V. Ide o kúsok v pomerne nudnej, základnej bielej farbe a v tamojšej konfigurácii. Európske verzie sa môžu čiastočne líšiť. Podobne ako pri Honde HR-V, ktorú taktiež čínske úrady "prezradili" ešte pred oficiálnymi fotkami, zmeny by mali byť len minimálne. Nové CR-V má byť totiž globálny model. Tak, ako pri HR-V aj Civicu, CR-V to s expresívnym dizajnom nepreženie a nasadí najnovší, minimalistický a jednoduchší dizajnový jazyk. Zozadu ho však spoznáte podľa typicky riešených, vertikálnych svetlometov. 

Poznáme aj rozmery nového CR-V. Na dĺžku meria 4703 mm, čo je o 80 mm viac ako súčasná generácia. Šírka je 1866 mm, výška dosahuje 1680-1690 mm ako doteraz. Rázvor osí kolies má 2701 mm. Okrem výšky karosérie tak Honda CR-V narástla vo všetkých smeroch. Po novom bude v ponuke Hondy aj model ZR-V, ktorý vyplní priestor medzi HR-V a CR-V. Aj preto mohla Honda CR-V takto zásadne zväčšiť.

Prečítajte si tiež:

Nová Honda ZR-V v Európe už budúci rok!

Nové CR-V s 1.5 l turbomotorom (142 kW/193 k) a prevodovkou CVT váži 1685 kg. K nám však dorazí výhradne s hybridom e:HEV. Pravdepodobne využije ako základ spaľovací motor s objemom 2.0 l a silný elektromotor, ktorý sa v majorite situácii postará o pohon prednej nápravy skrz stály prevod. Klasická prevodovka v hybridoch Hondy chýba. K dispozícii bude aj verzia s pohonom 4x4, o roztáčanie zadnej nápravy sa po novom má postarať samostatný elektromotor (súčasná generácia má klasickú štvorkolku s kardanom a medzinápravovou spojkou).

Oficiálny dátum premiéry európskej verzie zatiaľ nepoznáme. V ostatných častiach sveta sa nová Honda CR-V predstaví už čoskoro, v nasledujúcich mesiacoch.