Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb teaser typer Thumb content content honda civic type r 2022 autozurnal.com 2 Thumb content content honda civic type r 2022 autozurnal.com 1 Thumb content 368140 plne nov model honda civic type r vytvoril nov rekord na okruhu v suzuke

Nová Honda Civic Type-R už klope na dvere

Honda dnes predstavuje prvú teaserovú fotku úplne nového modelu Civic Type R, ešte pred svojou premiérou, ktorá sa bude konať vo štvrtok 21. júla 2022 o 4:00 ráno. Toto globálne predstavenie ukáže, ako bude Civic Type-R vyzerať pred tým, ako príde začiatkom roku 2023 do Európy.

Dnes si Honda tiež pripomína špeciálny deň – 50. výročie modelového radu Honda Civic, ktorý prišiel prvý krát do predaja 12. júla 1972. Tento rok tiež predstavuje 25 rokov, počas ktorých nosia top modely Civic tmavo červené logo Type R.


Už o 9 dní sa tak dozvieme o oficiálnej technike pod kabátom a kapotou. Spočiatku sa hovorilo o hybridnej technike, pohone všetkých kolies a stáde štyroch stoviek plnokrvníkov. S blížiacou sa premiérou sú očakávania a "uniknuté" informácie realistickejšie a držia sa viac pri zemi. Honda podľa všetkého nasadí evolučne vylepšený turbobenzínový dvojliter 2.0 Turbo VTEC zo súčasného Civicu Type R. Jeho výkon sa má pohybovať okolo hodnoty 243 kW (330 k). Nový Civic Type R bude mať jedno veľké eso v rukáve. V Európe pôjde o poslednú Hondu so 6-st. manuálnou prevodovkou a rýdzo spaľovacím motorom.