Honda 06 2020 1140x86 jazz
Thumb najv csie suv volkswagen autozurnal 12 Thumb najv csie suv volkswagen autozurnal 13 Thumb najv csie suv volkswagen autozurnal 11 Thumb najv csie suv volkswagen autozurnal 14 Thumb najv csie suv volkswagen autozurnal 15 Thumb najv csie suv volkswagen autozurnal 9 Continental 05 2020 1024x597 Thumb najv csie suv volkswagen autozurnal 8 Thumb najv csie suv volkswagen autozurnal 10 Thumb najv csie suv volkswagen autozurnal 3 Thumb najv csie suv volkswagen autozurnal 1 Thumb najv csie suv volkswagen autozurnal 2 Thumb najv csie suv volkswagen autozurnal 4 Continental 05 2020 1024x597 Thumb najv csie suv volkswagen autozurnal 5 Thumb najv csie suv volkswagen autozurnal 6 Thumb najv csie suv volkswagen autozurnal 7

Najväčšie SUV Volkswagenu z Číny ukázalo interiér

Pre našinca je vlajkovou loďou Volkswagenu v kategórii SUV súčasná generácia Touaregu. Značka však chystá nový model, založený na štúdii SMV, ktorý má prerásť Touareg aj americký Atlas, a to na modulárnej platforme MQB.

Prečítajte si tiež:

VW Nivus ukázali na prvých záberoch


Nepôjde o model určený pre európsky, ale pre Volkswagen taktiež nesmierne dôležitý čínsky trh. Značka v najľudnatejšom štáte sveta spolupracuje s tamojšími značkami FAW a SAIC predáva viac ako 3 miliony áut ročne. Nedávno predstavili veľké MPV Viloran s dĺžkou 5,3 m a rázvorom osí kolies 3,18 m, nové najväčšie SUV má byť jeho zvýšeným SUV bratom.

Najväčšie SUV značky stojí na modulárnej platforme MQB

Obe autá postavia na modulárnej platforme MQB, a pôjde vôbec o najväčšie modely postavené na týchto základoch. Vzhľad Viloranu už poznáme, pripájame fotky v galérii. Najväčšie SUV Volkswagenu má byť zasa veľmi podobné minuloročnej štúdii SMV zo Šanghaja, ktorá má "produkčné" rysy bez dizajnových výstrelkov. Sériová verzia by sa mala zmeniť len v malých detailoch. 

Hore predobraz najväčšieho SUV značky, dole veľkopriestorové MPV Viloran s dĺžkou 5,3 m.

Volkswagenu teraz "unikli" do sveta zábery na interiér novinky. Ten má byť ešte luxusnejší ako na doterajších "čínskych" modeloch a adoptovať najnovšie prvky, ktorými sa pýši napr. nový VW Golf 8 alebo elektrický ID.3. To znamená plne digitálne prístroje a špičková konektivita na čele s novým infotainmentom s veľkým stredovým dotykovým displejom. Všimnite si tiež miniatúrny volič prevodovky z nového Golfu 8, ktorý dostala aj Škoda Octavia štvrtej generácie. MPV Viloran aj nové SUV s predobrazom v štúdii SMV budú ponúkať 7-miestne prevedenie interiéru. 

Odporúčame:

Nový Volkswagen Golf 8 je v predpredaji! Poznáme slovenský cenník

VW SUV interior
Pod kapotou najväčšieho SUV VW bude dvojlitrový prepĺňaný turbobenzínový motor 2,0 TSI a tiež 2,5 litrový turbobenzínový šesťvalec TSI VR6 EA390 s 300 koňmi a 500 Nm krútiaceho momentu, ktorý automobilka ponúka exkluzívne len v Číne. Motor spárujú s pohonom 4Motion a 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG.