Cupra leon blizsie banner 970x250px 03
Thumb content test toyota corolla trek 2.0 autozurnal.com 27 Thumb 2017 prius phv grey Thumb image001 Thumb lexus nx 350h Thumb prius ext 04 Thumb toyota corolla gr sport 26 Thumb bmw 3 facelift

Najspoľahlivejšie značky a autá podľa Consumer Reports: Dominujú Japonci, prekvapilo BMW

Toyota a Lexus sa umiestnili na prvom a druhom mieste v rebríčku spoľahlivosti značky nových automobilov Consumer Reports (CR). Ide o najväčšiu americkú spotrebiteľskú organizáciu, ktorá je vďaka svojej úplnej nezávislosti a prepracovanej metodike základným zdrojom poznatkov o kvalite produktov dostupných na americkom trhu.

Toyota sa v tohtoročnom rebríčku spoľahlivosti CR posunula so 72 bodmi z druhého na prvé miesto. Za svoju vedúcu úlohu vďačí Toyota širokej škále modelov, z ktorých takmer všetky sa umiestnili na vrchole rebríčka automobilov alebo získali nadpriemerné hodnotenie.

5 najspoľahlivejších značiek podľa Consumer Reports

Poradie Značka
1. Toyota
2. Lexus
3. BMW
4. Mazda
5. Honda

Lexus je najbezproblémovejšia prémiová značka

V rebríčku, ktorý zverejnil Consumer Reports, sa Lexus umiestnil na druhom mieste hneď za Toyotou a to iba o zlomok bodu. To, čo odlišuje Lexus medzi piatimi najlepšími značkami, je dôsledné udržiavanie najvyššej kvality v rámci celého modelového radu. Všetky modely tejto prémiovej značky dosiahli v tomto  roku veľmi dobré alebo nadpriemerné výsledky. Za Lexusom sa umistnilo BMW, ktoré je druhou najspoľahlivejšou prémiovou značkou. Oproti minulému roku si polepšilo o 10 priečok!

Hybridná Toyota Corolla obsadila  v hodnotení spoľahlivosti modelov prvé miesto s 93 bodmi. Za posledných 12 mesiacov potvrdili vodiči Corolly Hybrid  najvyššiu úroveň spoľahlivosti všetkých hlavných komponentov auta, vrátane pohonu, zavesenia kolies, konštrukcie karosérie, bŕzd, klimatizácie a elektronických systémov. Podľa Consumer Reports sú silnými stránkami hybridnej Corolly úsporný pohon, plynulé a stabilné ovládanie a jednoduchosť používania systémov auta.

Lexus GX je najspoľahlivejší prémiový model

Na druhom mieste v rebríčku spoľahlivosti americkej organizácie, ktorá zastupuje záujmy spotrebiteľov, sa umiestnil terénny Lexus GX. Tento model získal 91 bodov zo 100 a jeho používatelia hlásili počas 12 mesiacov len občasné problémy so systémami komunikácie a prvkami palubnej zábavy.  Lexus GX je veľké terénne SUV s tromi radmi sedadiel a 4,6-litrovým motorom V8.

V prieskume spoľahlivosti Consumer Reports mohli autá získať od 0 do 100 bodov. Väčšina vozidiel získala výsledky medzi 41 a 60 bodmi. Organizácia každoročne zbiera od svojich predplatiteľov informácie o problémoch, ktoré mali so svojimi vozidlami za posledných 12 mesiacov. V najnovšom prieskume získala údaje o viac ako 300 000 vozidlách ročníkov 2000 do roku 2022. Consumer Reports berie do úvahy 17 aspektov – od drobných nepríjemností, akými sú škrípanie bŕzd či rozbité obloženie interiéru, až po veľké problémy, akými sú pozáručné opravy prevodoviek alebo problémy so systémami pohonu všetkých kolies. Každý typ problému je správne zhodnotený v celkovom skóre, aby sa tak vytvorilo primerané skóre spoľahlivosti pre každé vozidlo.

10 najspoľahlivejších značiek podľa Consumer Reports

1. Toyota
2. Lexus
3. BMW
4. Mazda
5. Honda
6. Audi
7. Subaru
8. Acura
9. Kia
10. Lincoln

10 najspoľahlivejších áut podľa Consumer Reports

1. Toyota Corolla Hybrid
2. Lexus GX
3. Mini Cooper 
4. Toyota Prius
5. Mazda MX-5
6. Lincoln Corsair 
7. Toyota Corolla
8. Subaru Crosstrek 
9. BMW 3
10. Toyota Prius Prime

Zdroj: Consumer Reports