Suzuki 05 2020 1140x190
Thumb 01 najr chlej ie  aha e zna ky iveco 1 Thumb 02 najr chlej ie  aha e zna ky iveco Thumb 03 iveco s way r racing trucks2 Thumb 04 najr chlej ie  aha e zna ky iveco

Najrýchlejšie ťahače značky IVECO

Normálny život sa vracia už aj do pretekových tímov, ktoré štartujú v ME truckov. Jednoznačný signál vyslala spoločnosť IVECO, ktorá napriek všetkým nepriaznivým okolnostiam odhalila svoje novinky pre skrátenú sezónu 2020. 

Premiéra nových pretekových truckov S-WAY R sa konala v sobotu 16. mája v nemeckom Ulme – v priestoroch závodu IVECO na výrobu ťažkých vozidiel. Vzhľadom na súčasnú situáciu a v súlade s bezpečnostnými opatreniami, resp. hygienickými predpismi sa však na prezentácii zúčastnila len malá skupina aktérov a hostí.


Pilotmi, ktorí majú maximálnu továrenskú podporu značky IVECO aj v tejto sezóne, sú Jochen Hahn (Hahn Racing, Nemecko) a Steffi Halmová (tím Schwabentruck, Nemecko). Obaja predviedli svoje nové vozidlá na skúšobnej trati v pretekovom tempe, pričom premiéra bežala aj v priamom prenose na facebookovej stránke turínskeho výrobcu. A tak sponzori, kolegovia a fanúšikovia mohli vidieť nielen ukážky jázd, ale aj krátky šot dokumentujúci veľmi úspešnú sezónu 2019 a informácie o najbližším akciách.


Prezentácii nových špeciálov IVECO S-WAY R predchádzalo päť mesiacov vývoja a testovania. Šesťnásobný európsky šampión Jochen Hahn nešetril superlatívmi: „IVECO S-WAY R je – bez preháňania – najlepší a najštýlovejší ťahač na preteky, aký bol kedy vyrobený. Už sa nemôžem dočkať, keď si tohto pretekárskeho koňa vyskúšam priamo na trati a ukáže mi, čo v ňom je.“

„Môj kamión vyzerá farebne oveľa lepšie než Jochenov. Ale myslím si, že v tejto sezóne to bude aj tak jedno, keďže Jochen ma uvidí len zozadu!“ podpichla súpera Steffi Halmová, jednotka tímu Schwabentruck.

Do ostrého štartu sezóny však majú nielen tieto dva tímy dostatok času na testovanie vozidiel. Podľa aktuálnych informácií totiž prvé tohtoročné meranie síl posunula FIA z konca apríla na posledný augustový víkend. Okrem toho seriál ME 2020 bude mať iba 6 podujatí – pôvodne ich bolo naplánovaných 8. Ak sa situácia v Európe nezhorší, šampionát by podľa modifikovaného kalendára mali otvoriť na konci augusta preteky v českom Moste a séria sa skončí výnimočne neskoro – až v polovici novembra na okruhu v talianskom Misane.