Vw limited 1140x190  1
Thumb ferrari portofino a Thumb ferrari portofino c Thumb ferrari portofino d Thumb ferrari portofino b Thumb ferrari portofino e Thumb ferrari portofino f Thumb ferrari portofino g

Najmenšie Ferrari sa volá Portofino

Talianska automobilka predstaví na septembrovom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom nástupcu modelu California.

Kabriolety s pevnou skladacou strechou nižších cenových segmentov už z trhu takmer vymizli. Tento je raritou. Volá sa podľa prístavného mestečka Portofino, ktoré sa podľa výrobcu stalo synonymom elegancie, športu a decentného luxusu. Nové Gran Turismo vraj stelesňuje perfektnú kombináciu športovosti, elegancie a komfortu. Podvozok a karoséria sa vyznačujú zvýšenou torznou tuhosťou a zníženou hmotnosťou. Zvláštnosťou tohto kupé – kabrioleta s pevnou skladacou strechou je dvojpriestorová konfigurácia so šikmou splývajúcou zadnou časťou.

Z technickej stránky vozidlo presvedčí predovšetkým enormným výkonom. Portofino postavili na novej podlahovej plošine, ktorá má podstatne nižšiu hmotnosť než v predošlom modeli California T. Auto merajúce 4.590 mm poháňa 3,9 l V8 turbomotor výkonu 441 kW/600 k pri otáčkach 7.500 1/min, ktorý odvádza najväčší krútiaci moment 750 Nm v intervale od 3.000 do 5.250 1/min. Športiaku udeľuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3.5 s, najvyššiu rýchlosť 320 km/h a spotrebuje vraj priemerne 10,5 l benzínu na 100 km. K lepšej kontrole dynamiky prispieva o. i. aj kombinácia zadného elektricky riadeného diferenciálu 3. generácie spojeného s trakčnou kontrolou F1-Trac. Okrem toho je Portofino prvým sériovým vozidlom GT s elektrickým posilňovačom riadenia. Konštruktéri tvrdia, že vďaka nemu má  o 7% nižší prevodový pomer riadenia a vyššiu reakčnú schopnosť.

Portofino konštruovali s dôrazom na vysoký cestovný komfort. Vo výbave má 10,2-palcový dotykový displej, klimatizačnú sústavu prispôsobenú aj na jazdu s otvorenou strechou, veterný štít zmenšujúci hluk i prúdenie vzduchu v kabíne o 30% a 18-násobne nastaviteľné operadlá predných sedadiel. Tie sú tvarované tak aby zväčšili priestor na nohy pasažierov sediacich na núdzových zadných sedadlách. Na objednávku vám auto dodajú aj s displejom pre spolujazdca.