Thumb subaru Thumb budova 04 Thumb servis 01 Thumb budova 02 Thumb showroom 01 Thumb showroom 02 Thumb showroom 03 Thumb showroom 04

Na slovenských cestách jazdí viac ako 10 tisíc áut Subaru

Najviac zastúpenými sú štyri aktuálne predávané modely.

Na slovenských evidenčných číslach aktuálne jazdí viac ako 10 000 vozidiel značky Subaru. Rekordnú hranicu pokoril Forester, ktorý bol na Slovensku zaregistrovaný 25. januára 2023. Ide o viac ako dvojnásobný nárast počas uplynulých desiatich rokov. V roku 2013 jazdilo na slovenských značkách necelých 4500 automobilov Subaru. V roku 2007 to bolo necelých 1700 áut.

Najviac zastúpeným modelom, registrovaným na Slovensku, je Legacy/ Outback, ktorých u nás jazdí viac ako 3400. S malým odstupom dvoch desiatok kusov nasleduje model Forester. Tretím najrozšírenejším SUBARU, registrovaným na Slovensku, je model XV s vyše 1300 vozidlami. Tisícku registrovaných áut prekročila aj legendárna Impreza.

V menšine sú modely, ktoré sa už nevyrábajú, prípadne sa na Slovensku či v Európe ani nikdy nepredávali. Takýmito príkladmi sú modely Ascent či Baja, ide však o jednotky registrovaných vozidiel. K modelom nedávnej minulosti patrí atraktívne kombi Levorg (150 registrácií), ktoré z európskych showroomov vyhnali emisné normy. K tým dávnejším vydarené SUV Tribeca, ktorých u nás stále jazdí okolo stovky. V niekoľkých stovkách sa rátajú registrácie staršieho modelu Justy.

Až 96 % áut Subaru, predaných na Slovensku ako nových počas uplynulých 10 rokov, je stále v prevádzke. U prvých, ale aj u druhých či ďalších majiteľov.