Proceed 09 2021 1140x190

Na maďarský Hungaroring mieria unikátne Ferrari i Sebastian Vettel

Fanúšikovia motoristického športu a automobilky z Maranella zvlášť, uvidia pretekársku techniku v akcii. Vstupenka na celý víkend stojí necelých desať eur.

Ferrari patrí medzi značky, ktoré myslia na obe skupiny svojich priaznivcov. Tých, ktorí vlastnia tieto výnimočné autá i tých, ktorí sa na ne aspoň radi pozerajú. Počas posledného júnového víkendu si všetci prídu na svoje.

Maďarský okruh Hungaroring, situovaný neďaleko Budapešti, bude od 26. do 28. júna hostiť podujatie Ferrari Racing Days. U našich južných susedov sa zídu rôzne pretekárske modely Ferrari, vrátane monopostov F1.

Program víkendu zahŕňa pohárové preteky Ferrari ChallengeTrofeo Pirelli, ktoré sú vstupnou bránou do rôznych sérií Gran Turismo. Za volantami špeciálov Ferrari 458 Challenge Evo bojujú nádejní mladí jazdci i známe tváre zo sveta motoristického športu. Špecialitou sú preteky Ferrari Challenge Coppa Shell, kde v rovnakých autách 458 Challenge Evo súperia jazdci starší ako 55 rokov.

Svoje stroje na trať vytiahnu aj majitelia exkluzívnych modelov Ferrari FXX, 599XX a FXX-K, ktoré nemajú homologáciu pre používanie v bežnej premávke a smú jazdiť iba po uzavretých tratiach.

Vrcholom víkendu však bude šou F1 Clienti. V nej sa predvedú šťastlivci, vlastniaci niektorý z monopostov Ferrari pre Formulu 1. Hoci sú autá v súkromných rukách, technickú podporu im naďalej poskytuje samotná Scuderia Ferrari, takže o ich špičkovej kondícii netreba pochybovať. Po Hungaroringu budú jazdiť monoposty z rokov 1970 až 2013. A do kokpitu si sadne aj profesionálny pilot F1.

Vďaka dobrému termínu mimo veľkých cien sa v Maďarsku predstaví sám štvornásobný majster sveta, Nemec Sebastian Vettel.

Vstupenka na sobotu a nedeľu v hodnote 3000 forintov (9,75 eur) umožní prístup na všetky tribúny. Objednať si ju môžete TU.

Ferrari tradične organizuje svoje Racing Days v spolupráci s dodávateľom paliva a mazív Shell. Spolupráca oboch mien začala ešte v roku 1929, keď Shell podporoval Enza Ferrariho, vtedy aktívneho pretekára. Pôsobenie v motoristickom športe údajne pomohlo vylepšiť palivá, pre bežné vozidlá. Shell dokonca tvrdí, že benzín V-Power Nitro+ je na 99 percent zhodný s palivom, aké spaľujú monoposty Ferrari v F1.