Vw 06 2020 1140x190 t roc

Motoring: Emócie s Kiou Stinger a Škoda Karoq pod drobnohľadom

Najnovší Motoring prináša prvé jazdy s dvomi horúcimi automobilovými novinkami. Jedna brnká na emočnú, druhá skôr na praktickú strunu.

Konečne má aj Kia svojho jednorožca. Auto, po ktorom budú túžiť milovníci šoférovania. Stinger je plnohodnotné Gran Turismo. Športovo ladený päťdverový liftback chytí za srdce svojím dizajnom, kabínou aj jazdnými vlastnosťami. Napokon, za jeho vznikom stojí Albert Biermann, niekdajší šéf divízie BMW M a dnes muž, ktorý má pozdvihnúť imidž koncernu Hyundai Kia. 

Prvé kilometre s Kiou Stinger absolvoval Dodo na Malorke. Už začiatok prezentácie bol zaujímavý, pretože zástupcovia značky hneď poslali novinárov na pretekársky okruh. Viac uvidíte v prvej jazde.

Aj Mišo vyrazil do tepla. Na Sicílii si prvýkrát sadol za volant Škody Karoq. Nové kompaktné SUV je súrodencom SEATu Ateca, v porovnaní s ním však prináša niekoľko zmien. Napríklad nový benzínový turbomotor 1,5 TSI, alebo variabilné zadné sedadlá VarioFlex.

Keďže tri samostatné sedačky sú pýchou novej škodovky, Mišo s kameramanom Beďom sa na ne pozreli detailne. Dokonca sa im podarilo dostať zástupcov automobilky do pomykova. Prečo, to uvidíte v najnovšom Motoringu.