Honda 06 2020 1140x190 jazz
Thumb novy hyundai santafe 2020 facelift autozurnal.com 13 Thumb novy hyundai santafe 2020 facelift autozurnal.com 3 Thumb novy hyundai santafe 2020 facelift autozurnal.com 1 Thumb novy hyundai santafe 2020 facelift autozurnal.com 2 Thumb novy hyundai santafe 2020 facelift autozurnal.com 4 Thumb novy hyundai santafe 2020 facelift autozurnal.com 5 Continental 05 2020 1024x597 Thumb novy hyundai santafe 2020 facelift autozurnal.com 6 Thumb novy hyundai santafe 2020 facelift autozurnal.com 7 Thumb novy hyundai santafe 2020 facelift autozurnal.com 8 Thumb novy hyundai santafe 2020 facelift autozurnal.com 9 Thumb novy hyundai santafe 2020 facelift autozurnal.com 10 Thumb novy hyundai santafe 2020 facelift autozurnal.com 11 Continental 05 2020 1024x597 Thumb novy hyundai santafe 2020 facelift autozurnal.com 12 Thumb novy hyundai santafe 2020 facelift autozurnal.com 13 Thumb novy hyundai santafe 2020 facelift autozurnal.com 14 Thumb novy hyundai santafe 2020 facelift autozurnal.com 15 Thumb novy hyundai santafe 2020 facelift autozurnal.com 16 Thumb novy hyundai santafe 2020 facelift autozurnal.com 17 Thumb novy hyundai santafe 2020 facelift autozurnal.com 18 Continental 05 2020 1024x597 Thumb novy hyundai santafe 2020 facelift autozurnal.com 19

Modernizovaný Hyundai Santa Fe prichádza s úplne novou platformou

Na prvý pohľad ide "len" o facelift, no zmien je toľko, že Hyundai by nové Santa Fe mohol pokojne označiť za ďalšiu generáciu najväčšieho európskeho SUV značky.

Na prvý pohľad sa Hyundai Santa Fe zmenil len vzhľadovo, no nenechajte sa pomýliť. Pod dynamickejšie strihnutým kabátom totiž novinka ukrýva úplne novú konštrukčnú platformu 3. generácie. Podobne ako pri novej Kii Sorento, aj Hyundai Santa Fe prichádza s technickým základom, ktorý mu má zabezpečiť viac pohodlia, lepšie odhlučnenie, menej vibrácii, ešte vyššiu mieru bezpečnosti a čo je snáď najdôležitejšie, kompatibilitu s hybridným a plug-in hybridným pohonom. Aj preto prišli radikálne technické zmeny tak skoro, len necelé tri roky po odhalení súčasnej generácie Santa Fe. 

Odporúčame:

Modernizovaný Hyundai i30 s výbornou cenou a atmosférickým motorom!

nový hyundai Santa Fe

Nová platforma zlepšuje prúdenie vzduchu cez motorový priestor a zabezpečuje lepší odvod tepla. To zvyšuje aerodynamickú stabilitu spodnej časti vozidla. Dynamickú stabilitu zlepšuje nižšie uloženie ťažkých komponentov v platforme, vytvárajúce nižšie ťažisko. Lepšia aerodynamika celej karosérie znižuje odpor vzduchu a tým prispieva k zníženiu spotreby paliva a k zlepšeniu výkonnosti a jazdných vlastností. Čapy riadenia sú posunuté bližšie ku stredu predných kolies, čo zabezpečuje agilnejšie jazdné vlastnosti. Zosilnené tlmiace materiály a špeciálne konštrukčné riešenia znižujú prenos hluku a vibrácií do kabíny posádky.

Nová platforma prináša aj výrazné zvýšenie pasívnej bezpečnosti. Konštrukčné opatrenia zahŕňajú štruktúry s viacnásobnými dráhami prenosu síl, tepelné tvárnenie dielov skeletu karosérie a použitie dielov z ocele ultra vysokej pevnosti. Vďaka tomu karoséria vytvorená na novej platforme lepšie absorbuje energiu nárazu pri nehode pri minimalizácii deformácií kabíny posádky.

Prečítajte si tiež:

Hyundai i30 N Project C je v predaji! Pomôže v boji proti rakovine

Vzhľadové zmeny sú evolúciou dizajnu Santa Fe a evolúciou dizajnového jazyka značky. Odhaľuje niekoľko nových konštrukčných prvkov, vrátane kombinovanej prednej mriežky a denných svetiel (DRL) ako súčasti novej integrovanej architektúry. Ešte širšia mriežka dodáva novému Santa Fe veľmi dynamický, až agresívny podtón. Značka je pyšná na unikátne denné LED svetlá v tvare písmena T, ktoré vytvárajú nezameniteľnú svetelnú grafiku a súčasne fungujú aj ako smerové svetlá. Zadná časť dostala prepracované a prepojené svetlá, povinnosťou sú nové nárazníky. Novému Santa Fe to svedčí, vyzerá dynamicky a zaujímavo.

Po prvý raz v automobile značky Hyundai bude pre nový model Santa Fe k dispozícii aj príplatkový balík Luxury Package, ktorý vozidlu dodá špecifický vzhľad. To, ako vyzerá takto odeté Santa Fe, môžete vidieť na priložených fotkách v galérii. Exteriérový balík zahŕňa 20-palcové disky z ľahkej zliatiny so špeciálnym dizajnom, ako aj bočné plastové obklady a spodné časti nárazníkov lakované vo farbe karosérie namiesto štandardného matne čierneho vyhotovenia.

Vzhľad interiéru sa zmenil evolučne, značka však komunikuje viac priestoru pre posádku a vyšší komfort. Spodná časť prístrojového panelu a stredová konzola majú nový dizajn. Nový je aj dotykový displej systému infotainmentu s uhlopriečkou 26 cm (10,25 palca). Nová splývajúca stredová konzola, vybavená tlačidlami elektronického ovládania automatickej prevodovky(shift-by-wire), je pripojená k bezpečnostnému čalúneniu prístrojového panelu elegantným oblúkom. Po prvý raz má nové Santa Fe prepínač jazdných režimov Terrain Mode - otočný gombík na stredovej konzole umožňuje prepínať jednotlivé režimy pre jazdu v špecifických podmienkach.

Nové Santa Fe nasadí hybridné pohony

Santa Fe sa v Európe predáva od roku 2001 a zákazníci i odborná verejnosť ho vysoko oceňujú pre jeho komfort, priestrannú kabínu s funkčným dizajnom, veľký batožinový priestor a bohaté štandardné vybavenie. 

Po prvý raz je v Santa Fe k dispozícii hybridný a plug-in hybridný pohon. Podrobnosti o ponuke motorov budú zverejnené v blízkej budúcnosti, očakávame však rovnakú PHEV motorizáciu ako v prípade nového Sorenta - turbobenzínový motor 1.6 T-GDi v spolupráci s elektromotorom. batériou s kapacitou 1,49 kWh a celkovým výkonom 169 kW (230 k). 

Výrazne modernizovaný Hyundai Santa Fe sa začne predávať v Európe v poslednom štvrťroku 2020.