Vw polo 08 2020 1140x86
Thumb hyundai i30 n 2021 autozurnal.com 1 Thumb hyundai i30 n 2021 autozurnal.com 3 Thumb hyundai i30 n 2021 autozurnal.com 2

Modernizovaný Hyundai i30 N láka na "kanóny" výfuku a 8-st. automat

Dobre rozbehnutá kórejská lokomotíva snáď nemieni spomaliť. Hyundai tento rok odhalil rekordný počet noviniek. Len včera značka predstavila najnovšiu generáciu obľúbeného SUV Tucson s extrovertným a veľmi odvážnym dizajnom, dnes je na programe dňa prvé info a oficiálne zábery na modernizovaný hothatch Hyundai i30 N.  

O chystanej modernizácii dnes už legendárneho Hyundai i30 N nám značka zatiaľ veľa neprezradila. Na prvých obrázkoch je však modernizácia vonkajšieho dizajnu zjavná. Nové športové nárazníky s agresívnejším tvarovaním, plne diódové LED svetlá alebo ľahšie 19-palcové disky dodávajú obľúbenému hothatchu ešte viac korenia. Čerešničkou na torte sú zväčšené "kanóny", ktoré plnia funkciu koncoviek výfukov. A N-ko si presne také zaslúži, keďže poskytuje jednu z najlepších štvorvalcových zvukových kulís súčasnosti. 

Odporúčame:

Nový Hyundai Tucson s odvážnym vzhľadom je oficiálne tu

Hyundai i30 N po prvýkrát s automatom

Nepôjde však len o dizajn. Hyundai tiež prezradil, že nový i30 N bude ako prvý automobil Hyundai v Európe k dispozícii s osemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou (N DCT), vrátane funkcií vyhradených pre N-ko. 6-stupňová manuálna prevodovka ostane v ponuke aj naďalej. Ľahšie 19-palcové disky kolies zasa znižujú neodpružené hmoty a kladne sa podpíšu pod ešte lepšie jazdné vlastnosti. Dvojlitrový turbomotor by mal ostať bez zmien a poskytnúť výkon 184 kW (250 k). Vo verzii N Performance ponúka až 202 kW (275 k).

Ďalšie podrobnosti o novom Hyundai i30 N zverejnení značka už čoskoro. Budeme vás informovať. 

Videoarchív: