Continental 05 2020 1140x190
Thumb 11s Thumb 1s Thumb 3s Thumb 2s Thumb 4s Thumb 5s Continental 05 2020 1024x597 Thumb 6s Thumb 7s Thumb 8s Thumb 9s Thumb 10s Thumb sni mka obrazovky 2018 09 05 o 15.41.38

Modernizovaná Vitara prišla na Slovensko s cenou od 14 790 eur

Atmosférickú jedna-šestku nahradil prepĺňaný trojvalec. Môžete ho mať aj s pohonom 4x4.

Ešte skôr, než vylepšená Vitara absolvovala oficiálnu svetovú premiéru na parížskom autosalóne, dorazila na slovenský trh.

Omladzovacia kúra priniesla jednu zásadnú zmenu pod kapotou. Obľúbený atmosférický benzínový štvorvalec 1,6 VVT (88 kW/120 k) poslali konštruktéri do dôchodku. Namiesto neho sa vo Vitare objavil prepĺňaný trojvalec 1,0 Boosterjet, známy zo Swifta, Balena i SX4 S-Cross. Dosahuje výkon 82 kW (112 k) a je vybavený filtrom pevných častíc. 

Trojvalec sa dá kombinovať s päťstupňovou manuálnou alebo so šesťstupňovou meničovou automatickou prevodovkou. Podľa technických údajov priamo od výrobcu, obe verzie môžu poháňať predné i všetky štyri kolesá. V cenníku sme však verziu 1,0 Boostejet AllGrip 6AT nenašli, je tam iba variant s manuálom. 

Prepĺňaná jedna-štvorka Boosterjet už nie je vyhradená iba pre športovo ladenú výbavu "S" a naďalej produkuje výkon 103 kW (140 k). K dispozícii je opäť šesťstupňová manuálna a šesťstupňová automatická prevodovka s hydrodynamickým meničom. Bez ohľadu na prevodovku, môžu byť poháňané predné alebo všetky štyri kolesá.

Naftový motor 1,6 DDiS definitívne vypadol z ponuky.

Po dizajnovej stránke sa toho veľa nezmenilo. Vpredu vidíme pozmenenú masku chladiča so zvislými lamelami v štýle nového Suzuki Jimny. O čosi nižšie je prepracovaný nárazník. Škoda, že diódové môžu naďalej byť iba denné a stretávacie svetlá. Ďiaľkové sú halogénové.

Zato koncové svetlá dostali kompletne novú - tmavšiu - grafiku a diódovú techniku. Všimli sme si aj novú hmlovku v zadnom nárazníku, ktorá už nie je červená, ale biela. Vzorkovník farieb doplnili dva nové odtiene - Solar Yellow Pearl a Ice Grayish Blue.

Vo vnútri je nový prístrojový panel so 4,2-palcovým farebným displejom palubného počítača. Na palubnej doske sa objavili mäkčené plasty. Predné sedadlá dostali nový tvar i čalúnenie.

Vitara sa po modernizácii stáva technologickým lídrom v rámci značky Suzuki. Výbavu rozšíril systém monitorovania takzvaných mŕtvych uhlov, upozornenie na vozidlo prichádzajúce zboku pri cúvaní, čítanie niektorých dopravných značiek, udržiavanie vo zvolenom jazdnom pruhu, monitorovanie únavy šoféra alebo autonómne núdzové brzdenie.

Omladená Vitara prichádza so štyrmi stupňami výbavy. Základný Comfort obsahuje napríklad manuálnu klimatizáciu, rádio s USB vstupom, Bluetooth, alarm, 16-palcové plechové disky, diódové koncové svetlá, multifunkčný volant, palubný počítač, centrálne zamykanie,...

Vyššia výbava Premium okrem iného pridáva diódové denné svietenie, multimediálny systém s dotykovým displejom, cúvaciu kameru, automatickú klimatizáciu, tempomat, kožený veniec volantu či 16-palcové zliatinové disky. V kombinácii s pohonom 4x4 má navyše aj spomínaný systém autonómneho núdzového brzdenia, monitorovanie slepých uhlov i adaptívny tempomat.

Najvyššia výbava Elegance zahŕňa bezkľúčové odomykanie a štartovanie, navigáciu, adaptívny tempomat a ďalšie asistenčné systémy aj pre verziu 4x2, 17-palcové disky, čalúnenie kombináciou koža - umelý semiš alebo diódové stretávacie svetlá.

Existuje ešte nadstavba najvyššej výbavy, nazvaná Elegance+, ktorá pridáva panoramatické strešné okno.

Suzuki dáva na Vitaru štandardnú záruku 3 roky alebo 100 000 najazdených kilometrov. Záruku je možné predĺžiť na päť rokov.

Cenník