Peugeot 1 04 2020 1140x190
Thumb kia sportage facelift 3 Thumb kia sportage facelift 2 Thumb kia sportage facelift 1 Thumb kia sportage facelift 4 Thumb kia sportage facelift 5 Thumb kia sportage facelift 6 Suzuki 05 2020 1024x597 Thumb kia sportage facelift 7 Thumb kia sportage facelift 8 Thumb kia sportage facelift 10 Thumb kia sportage facelift 9 Thumb kia sportage facelift 11 Thumb kia sportage facelift 13 Suzuki 05 2020 1024x597 Thumb kia sportage facelift 12 Thumb kia sportage facelift 14 Thumb kia sportage facelift 15 Thumb kia sportage facelift 16

Modernizovaná Kia Sportage je odhalená, v predstihu

Pozrite si nové predné svetlomety s "kockami "ladu". V kabíne sa žiadne veľké zmeny neudiali.

Skôr než nám vylepšený Sportage ukázala samotná automobilka Kia, urobili tak špionážni fotografi. Neďaleko Nürburgringu sa im podarilo odfotiť kompletne odmaskovaný testovací prototyp. Upravené tvary kompaktného SUV už nie sú tajomstvom.

Facelift je pomerne kozmetický. Azda najvýznamnejšiu zmenu predstavujú nové predné svetlomety. Takzvané "svietiace kocky ľadu" sa objavili priamo v hlavných svetlách - podobne, ako v novom Ceede. Tento svetelný podpis postupne získajú všetky modely značky Kia. "Kocky ľadu" však vidíme aj nižšie, v nárazníku. Nie sú také výrazné ako predtým a naďalej plnia funkciu hmloviek.

Koncové svetlá zostali opticky prepojené. Grafika svetiel je krajšia, pričom smerovky, hmlovka a cúvacie svetlo zostali umiestnené v nárazníku.

Zatiaľ čo sesterský Hyundai Tucson dostal v rámci omladzovacej kúry výrazne zmenenú palubnú dosku, v útrobách Kie k žiadnej revolúcii nedošlo. Rátať však môžeme s najnovšou evolúciou multimediálneho a navigačného systému.

Kórejčania medzičasom potvrdili, že Sportage bude prvá Kia vybavená jednoduchým mild hybridným pohonom. Najprv príde kombinácia diesel + elektrina, neskôr aj benzín + elektrina.

Pod kapotou je istá výmena naftovej jedna-sedmičky CRDi za novú jedna-šestku. Dodávať ju budú v dvoch výkonových verziách - 85 kW (115 k) a 98 kW (136 k). Silnejšia môže byť spriahnutá aj so sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou DCT a pohonom všetkých štyroch kolies.

Autori špionážnych fotografií z agentúry Automedia uviedli, že Kia Sportage dostane benzínový turbomotor 1,4 T-GDi (103 kW/140 k), ako náhradu za atmosférický agregát 1,6 GDi (97 kW/132 k). Sesterský Tucson zostal verný atmosfére, a tak sme zvedaví, či sa predpoveď špiónov naplní.

Podľa informácií od slovenského importéra, premiéra modernizovaného Sportageu sa mala uskutočniť na prelome apríla a mája. K oficiálnemu odhaleniu zatiaľ stále nedošlo, a tak si musíme ešte niekoľko dní či týždňov počkať.