Tonale 1140x190
Thumb jazz advance 24ym front Thumb 2023 honda jazz ehev 2 Thumb 2023 honda jazz ehev 3 Thumb 2023 honda jazz ehev 1 Thumb 2023 honda jazz ehev 4 Thumb 2023 honda jazz ehev 5 Thumb 2023 honda jazz ehev 6 Thumb 2023 honda jazz ehev 7 Thumb 2023 honda jazz ehev 8 Thumb 2023 honda jazz ehev 9 Thumb jazz crosstar 24ym front lr Thumb jazz advance 24ym rear Thumb jazz crosstar 24ym rear lr Thumb jazz 2023 cennik

Modernizovaná Honda Jazz 2023: Viac výkonu a športovejší charakter

Honda zvyšuje príťažlivosť svojho modelového radu Jazz úpravami vo všetkých stupňoch výbavy. Osviežený modelový rad Jazz je vybavený prepracovaným hybridným pohonom e:HEV s vyšším výkonom, bez vplyvu na zvýšenie spotreby paliva.

Výbava Advance sa vyznačuje novým, výraznejším dizajnom mriežky chladiča, ako aj tmavšou vložkou svetlometov. Výraznejšie tvarované predné a zadné nárazníky dopĺňajú textúrované spodné časti. Zmenu exteriéru modelu Jazz dopĺňajú upravené farby dizajnu zliatinových diskov Advance. Celkovo pôsobí nový Jazz športovejšie a menej uhladene ako predfaceliftové prevedenie.

Jazz Crosstar má tiež niekoľko úprav exteriéru, ktoré umocňujú dobrodružnejší vzhľad. Výraznejšia mriežka chladiča má výrazný voštinový dizajn a je spojená s prepracovanými nárazníkmi so striebornými vložkami, ktoré majú vyzerať ako ochrana podvozku, a nové bočné prahy. Úpravy završuje nová povrchová úprava zliatinových kolies a predstavenie novej farby exteriéru: modrá Fjord Mist.

Kompletný cenník nájdete tu: Honda Jazz 2023 CENNÍK

V interiéri výbavy Advance sa zmenili farby, materiály a povrchové úpravy, zatiaľ čo interiér modelu Crosstar má nové čalúnenie sedadiel, ako aj zmeny na palubnej doske a obklade dverí spolu s novou povrchovou úpravou palubnej dosky, stredovej konzoly a minimalistického dvojramenného volantu. 

Revízie všetkých aspektov plne hybridného systému e:HEV zaznamenali zvýšenie účinnosti, jazdných vlastností a výkonu. Výkon hnacieho elektromotora sa zvýšil o 10 kW (14 k), čím sa jeho celkový výkon zvýšil na 90 kW (122 k), a výkon generátorového motora sa zvýšil o 8 kW, čím sa dosiahol maximálny výkon 78 kW (106 k). 1,5-litrový benzínový motor so vstrekovaním paliva získal 7 kW a teraz dosahuje maximálny výkon 79 kW (107 k). Krútiaci moment zostáva na hodnote 131 Nm. Výbavy Crosstar a Advance majú nový koncept odozvy zrýchlenia na zvýšenie zmyslového pocitu zo zrýchlenia. 

Prečítajte si tiež:

TEST Honda Jazz Crosstar 2021: Vymyká sa štandardom triedy

Na základe spätnej väzby od zákazníkov bola pridaná požiadavka na schopnosť ťahania. Všetky modely dokážu utiahnuť konkurencieschopných 500 kg, čo pojme malé prívesy alebo nosiče bicyklov. Nový Jazz si zachováva špičkovú úroveň vnútorného priestoru, ktorý sa stal charakteristickým znakom predchádzajúcich generácií. Kľúčom v maximalizácii priestoru v kabíne je umiestnenie palivovej nádrže pod prednými sedadlami, čo je v tejto triede jedinečné. 

Vďaka tomu si Jazz mohol zachovať výnimočné riešenie zadných sedadiel Magic Seats, ktoré v závislosti od požadovaného priestoru pre náklad ponúkajú možnosti „fold-flat“ alebo „flip-up“ (sklopenie zadného sedadla do roviny s batožinovým priestorom alebo vyklopenie zadného sedáku dohora).

Použitie kamery so širším uhlom záberu a vyšším rozlíšením umožňuje lepšie sledovať okolie vozidla vrátane rozpoznávania krajníc bez obrubníkov alebo dopravného značenia, zatiaľ čo systémy aktívnej bezpečnosti boli prepracované tak, aby menej zasahovali do každodennej jazdy. Funkcia Traffic Jam Assist (Asistent dopravnej zápchy), ktorá je teraz vylepšená o podporu riadenia od 0 km/h, znižuje záťaž vodiča pri jazde v premávke.

Predaj nových modelov Honda Jazz a Jazz Crosstar na európskych trhoch sa spustí v máji 2023.