Ceed sw 09 2021 1140x190
Thumb mitsubishi eclipse cross dakar 2019 e1540477734843 Thumb cgg press 24nov r 960x640 Thumb cristina gutierrez mitsubishi eclipse cross grupo antolin dakar 2019 Thumb mitsubishi eclipse cross cristina gutierrez 2 Thumb pretekarsky special eclipse cross dakar 2019 Thumb eclipse cross dakar 2019 cristina guttierez

Mitsubishi do Dakaru

Hoci továrenské tímy Mitsubishi Motors už v náročnej vytrvalostnej súťaži dávno neštartujú, v 41. ročníku maratónskej rely poskytne španielsky importér japonskej značky významnú podporu jednej z domácich účastníčok.

Farby Mitsubishi Motors v nej bude v upravenom sériovom vozidle Eclipse Cross reprezentovať Cristine Gutiérrezová. 26-ročnú Španielku, ktorá je ambasádorkou bezpečnostného programu Vial Fun spoločnosti Santander Consumer Finance, bude v mimoriadne náročnom športovom podujatí navigovať jej krajan Pablo Huet. Blížiace sa podujatie je na programe v dňoch od 6. do 17. januára 2019 a jeho 5.000 km merajúca trať je rozdelená do 10 etáp. Až 70% z nich povedie v pieskovom teréne.

Pre Cristinu to bude už jej tretia účasť v tomto náročnom podujatí. V poslednom ročníku bola najlepšia medzi štartujúcimi ženami. „Ako pred každým odchodom do Dakaru máte veľké očakávania ale zároveń pociťujete mimoriadne veľký rešpekt. Mojím prvoradým cieľom je dôjsť vôbec do cieľa tejto najnáročnejšej rely sveta, už tretíkrát v rade,“ povedala Gutiérrezová novinárom. „Vďaka novému vozidlu a novému tímu budeme schopní zapojiť sa do bojov v plnej miere a postaviť sa súperom aj v najťažších etapách. Po 2 rokoch skúseností mám jasné v tom, že tento rok si naozaj užijem,“ dodala Cristina. Jej snahou bude prísť do cieľa v prvej dvadsiatke.

O svojom novom aute povedala: „Z môjho pohľadu je to v porovnaní s predchádajúcimi ročníkmi veľký posun vpred. Vozidlo je veľmi rýchle, zároveň sa ľahšie riadi a lepšie jazdí po náročnom teréne. Súťažný špeciál, ktorého dizajn je inšpirovaný sériovým modelom Eclipse Cross, je úžasný. Je to najpozoruhodnejšie auto, v akom som doteraz jazdila a vzbudzuje veľkú pozornosť.“

Upravený Eclipse Cross hmotnosti 1.850 kg má oceľový trubkový rám, karosériu z uhlíkových vlákien, nezávislé zavesenie kolies, vinuté pružiny na oboch nápravách, plne nastaviteľné pružiny a stabilizátory, diferenciály s obmedzenou svornosťou, mechanický medzinápravový diferenciál, 350 l palivovú nádrž a spaľovací motor výkonu 250 kW/340 k.