29451 suv runout online carousel crossland 1140x190
Thumb arc fuji 4 Thumb arc fuji 1 Thumb arc fuji 2 Thumb arc fuji 3

Miro Konôpka z ARC Bratislava vo Fudži druhý

Parádny výsledok dosiahol slovenský pretekár Miro Konôpka a jeho tím ARC Bratislava v druhom kole Ázijskej Le Mans Série. Na okruhu v japonskom Fudži skončil v triede LMP3 na skvelom 2. mieste.

Posádka prototypu Ginetta Nissan LMP3 Miro Konôpka, Mike Simpson, Darren Burke (obaja GBR) predviedla vyrovnaný výkon počas celých 4-hodinových pretekov a do hodnotenia šampionátu získala 18 bodov. Zároveň tím ARC Bratislava pomohol anglickej značke Ginetta získať historicky prvé umiestnenie na stupňoch víťazov v ALMS.

Po štarte zo 7. miesta sa Darrenovi Burkeovi podarilo držať krok s najrýchlejšími. Už v prvom kole sa posunul na 4. priečku a po 20 min pretekov pri výjazde neutralizačného vozidla (Safety Car) tím mechanikov s manažérom Andrejom Studeničom skvele zvládol zastávku v boxoch. Po nej už Konôpka krúžil na 2. mieste. Túto pozíciu si spolu s tretím jazdcom Michaelom Simpsonom udržali až do konca. Získali tak 18 bodov a v celkovom hodnotení tiredy LMP3 v ALMS sú na 3. mieste so stratou 10 bodov na dvojicu Winslow-Chang a 13 na nových lídrov Moorea s Hansonom, ktorí vo Fudži triumfovali.

„Som veľmi šťastný a spokojný s týmto výsledkom,“ povedal po pretekoch Konôpka, jazdec a majiteľ tímu ARC Bratislava. „Podarilo sa nám pripraviť oba prototypy na štart a dokázali sme absolvovať výborné preteky nielen na trati, ale aj na zastávkach v boxoch. Je to veľký úspech slovenského motoršportu a chcem sa poďakovať všetkým členom nášho tímu. Reprezentujeme Slovensko vo svete v tvrdej konkurencii a nestratíme sa. Teším sa nádielke bodov, bojujeme ďalej. Sen o 24h Le Mans stále žije.“

Druhý slovenský prototyp Ginetta Nissan s dvojicou Konstantins Calko (Lat) a Neale Muston (AUS) skončil na výbornom 4. mieste, hoci ich polovicu pretekov brzdili problémy s elektronikou na volante. Inak by určite útočili na stupne víťazov.

Z Japonska sa technika ARC Bratislava presúva do Thajska, kde bude na okruhu Buriram  začiatkom januára 3. kolo Ázijskej Série Le Mans.