Vw tiguan 11 2021 1140x190
Thumb mercedes benz g professional autozurnal.com 1 Thumb mercedes benz g professional autozurnal.com 2

Mercedes-Benz Triedy G Professional Line: Ikonický offroad s ešte terénnejším charakterom

Mercedes-Benz na podujatí IAA MOBILITY 2021 ponúkol prvý pohľad na Triedu G nového modelového roka a predstavuje nový exteriérový finiš s názvom Professional Line. Ten prepožičiava najnovšej generácii terénnej ikony výraznejší offroadový vzhľad. Súčasťou sériovej výbavy sú okrem iného ochranné mriežky proti nárazu kameňov pre svetlomety, lapače nečistôt vpredu a vzadu, ako aj univerzálne AT pneumatiky a 18-palcové disky kolies s 5-lúčovým dizajnom. 

Lak v medenej oranžovej farbe mango z programu G manufaktur pretvára exteriér Professional Line na lákadlo a vytvára efektný kontrast so strechou, ako aj nárazníkmi a rozšíreniami podbehov kolies v nočnej čiernej farbe G manufaktur magno. Ďalšími znakmi sú držiak náhradného kolesa na zadných dverách, ako aj strešný nosič batožiny, na ktorom je okrem iného možné postaviť stan, čím sa Trieda G premení na terénny obytný automobil. Rovnako ako disky kolies, aj tieto dva prvky výbavy Professional sú vyhotovené v matnej čiernej farbe. V rámci prvkov výbavy balíka Night (na želanie) majú čiernu farbu aj telesá vonkajších zrkadiel, hviezda Mercedes a označenie typu. Kožené čalúnenie v čiernej farbe, ako aj čierne ozdobné prvky G manufaktur z vlnito lesklého jaseňového dreva s otvorenými pórmi s čiernym odtieňom zdôrazňujú v interiéri vysoký stupeň individuálneho prispôsobenia Triedy G.

Exteriér Professional Line umožňuje prvý pohľad na prepracovanú ponuku výbavy pre Mercedes-Benz Triedy G, z ktorej si zákazníci budú môcť vybrať v roku 2022. K ďalším prvkom rozšírenej sériovej výbavy potom okrem iného patrí aj náladové osvetlenie so 64 farbami namiesto doteraz dostupných ôsmich farieb, ako aj desať farebných svetov. Z výrobného závodu je Trieda G navyše vybavená predvýbavou pre zábavnú techniku vzadu, ako aj predvýbavou pre spájacie zariadenie. Nové línie výbavy exteriéru a interiéru navyše zjednodušujú konfiguráciu. Zákazníci tak budú mať okrem bohatšej sériovej výbavy pre všetky modelové varianty a exteriéru Professional Line na výber aj dve ďalšie línie výbavy exteriéru (exteriér Exclusive Line a AMG Line) a tri tematické svety interiéru (interiér so sériovou výbavou, interiér Exclusive Line a interiér Superior Line). Jednotlivé balíky navzájom kombinujú najpopulárnejšie prvky výbavy, čím zvýrazňujú rozličné charakteristiky Triedy G. Samozrejme, zákazníci so záujmom o Triedu G si k tomu budú naďalej môcť nakonfigurovať svoje zosobnené auto pomocou rozmanitých možností individuálneho prispôsobenia programu G manufaktur.