Honda 06 2020 1140x190 jazz
Thumb mercedes benz marco polo autozurnal.com 19 Thumb mercedes benz marco polo autozurnal.com 1 Thumb mercedes benz marco polo autozurnal.com 2 Thumb mercedes benz marco polo autozurnal.com 4 Thumb mercedes benz marco polo autozurnal.com 3 Thumb mercedes benz marco polo autozurnal.com 5 Continental couple 05 2020 1024x597 Thumb mercedes benz marco polo autozurnal.com 6 Thumb mercedes benz marco polo autozurnal.com 7 Thumb mercedes benz marco polo autozurnal.com 8 Thumb mercedes benz marco polo autozurnal.com 9 Thumb mercedes benz marco polo autozurnal.com 10 Thumb mercedes benz marco polo autozurnal.com 11 Continental couple 05 2020 1024x597 Thumb mercedes benz marco polo autozurnal.com 12 Thumb mercedes benz marco polo autozurnal.com 13 Thumb mercedes benz marco polo autozurnal.com 14 Thumb mercedes benz marco polo autozurnal.com 16 Thumb mercedes benz marco polo autozurnal.com 15 Thumb mercedes benz marco polo autozurnal.com 17 Thumb mercedes benz marco polo autozurnal.com 18

Mercedes-Benz Marco Polo je chytrá domácnosť na kolesách

Kompaktný obytný Mercedes-Benz Marco Polo prešiel minulý rok dizajnovou a technickou modernizáciou. Teraz prichádza s ďalším technologickým vylepšením. Na jar 2020 dostane špićkový firemný infotainment MBUX známy z rozličných "osobákov" značky Mercedes-Benz.

Paralelne so zavedením systému MBUX prebehne aj integrácia novovyvinutého modulu rozhrania MBAC (Pokročilé ovládanie Mercedes-Benz). MBAC umožňuje centrálne ovládanie mnohých funkcií obytnej časti, ako napríklad svetla alebo vyhrievania prostredníctvom dotykového displeja v kokpite alebo cez aplikáciu v chytrom telefóne. 

Odporúčame: 

Prvý kontakt s elektrickým Mercedesom V

Spolu s Triedou V dostal Mercedes-Benz Marco Polo začiatkom roka 2020 infotainment MBUX ako prvok základnej výbavy. Kombinuje niekoľko typov ovládania, predovšetkým dotykový displej s vysokým rozlíšením, ako aj ovládanie hlasom, ktoré funguje vynikájuco, ćo sme si overili v nedávnom teste Mercedes-AMG GLE 53. Systém rozpozná dokonca aj nepriame výzvy, ako „Je mi zima“. Asistent s hlasovým ovládaním sa aktivuje tlačidlom na volante alebo príkazom „Hey Mercedes“ (Ahoj, Mercedes).

Zavedením systému MBUX optimalizovali napájanie prúdom pre externé prístroje. Tablety alebo mobilné telefóny možno nabíjať prostredníctvom USB typu C, a to so všetkými výhodami, ktoré poskytuje štandard USB typu C, ako napríklad zvýšený nabíjací prúd. Vďaka platformám Apple CarPlay a Android Auto možno na centrálnom displeji zrkadliť používateľské rozhrania všetkých chytrých telefónov s operačnými systémami.

Mercedes-Benz Marco Polo je chytrou domácnosťou na kolesách....

Služby Mercedes me connect sú v obytnom automobile Marco Polo k dispozícii už štyri roky a vďaka zavedeniu systému MBUX v roku 2020 sú teraz eśte na vyššej úrovni. Patria k nim bezplatné základné služby ako Manažment údržby, Nehodový a poruchový manažment či Diagnostika na diaľku a Diagnostika vozidla na diaľku. Na želanie sú k dispozícii takzvané služby nastavenia vozidla. Tie umožňujú napríklad diaľkové dopytovanie tlaku v pneumatikách alebo stavu paliva. K ďalším službám, ktoré sa dodávajú na želanie, o.i. patria:

 • Monitorovanie vozidla, ktoré poskytuje napríklad geografické monitorovanie vozidla a lokalizáciu vozidla
 • Navigácia, ktorá okrem iného poskytuje informácie ako predpoveď počasia a odosielanie trás a bodov záujmu do vozidla
 • Multimédiá zahŕňajúce napríklad internet vo vozidle

Služby možno vyvolať cez MBUX, ako aj prostredníctvom aplikácie pre chytrý telefón.

MBAC pre bývanie s chytrými riešeniami

Mercedes-Benz Marco Polo disponuje od začiatku roka 2020 nielen infotainmentom MBUX a aktualizovanými službami Mercedes me connect v sériovej výbave, ale aj inovatívnym modulom rozhraní s názvom Pokročilé ovládanie Mercedes-Benz, v skratke MBAC. Tým sa stáva inteligentným mobilným domovom. Pomocou dotykového displeja s uhlopriečkou 10,25 palca v kokpite, ako aj aplikácie pre chytrý telefón možno centrálne a intuitívne ovládať rôzne funkcie obytnej časti, ku ktorým patrí:

 • kontrola stavov hladiny pitnej a odpadovej vody
 • kontrola stavu nabitia prídavného akumulátora
 • regulácia teplovzdušného prídavného kúrenia
 • regulácia teploty chladiaceho boxu
 • vysunutie a zasunutie elektrickej výsuvnej strechy
 • otváranie a zatváranie elektrickej posuvnej strechy
 • ovládanie ozvučovacieho systému, od regulácie intenzity basov až po režimy nastavenia zvuku
 • úroveň jasu a farebnej teploty osvetlenia interiéru vrátane náladového svetla

MBAC okrem toho ponúka rozsiahlu koncepciu varovania a oznamovania. Kemperi vďaka tomu vždy pred odchodom vedia, či je vozidlo pripravené na cestu.

Mercedes-Benz je v odvetví obytných a voľnočasových vozidiel "doma"

Odvetvie obytných automobilov a vozidiel na voľný čas zažíva boom. Na celom svete, v Európe a predovšetkým v Nemecku. V roku 2019 sa v tomto odvetví s približne 81 000 prvými prihláseniami vozidla a nárastom o 13,6 percenta v porovnaní s minulým rokom dosiahol nový rekordný odbyt (Zdroj: CIVD). Odvetvie pritom čoraz viac oslovuje mileniálov. Pod hashtagom #vanlife približuje na instagrame viac ako 6 miliónov obrázkov životný štýl v transportéri.

Pre Mercedes-Benz predstavuje toto odvetvie od roku 1984 mimoriadne dôležitý segment. Vtedy predstavil Mercedes-Benz svoj vlastný obytný automobil, Marco Polo, ktorý bol založený na Brémskom transportéri (209 D). Od roku 2014 je obytný automobil Marco Polo založený na Triede V a okrem iného je vybavený otočným sedadlom vodiča a spolujazdca, lavicou na sedenie/ležanie, výsuvnou strechou so stropnou posteľou, kuchynskou linkou a skriňou na šaty.

Od roku 2017 sa rodina Marco Polo skladá z troch modelov. V portfóliu sa okrem samotného obytného automobilu Marco Polo nachádzajú aj Marco Polo HORIZON a Marco Polo ACTIVITY. Ide o takzvané vozidlá na voľný čas, ktoré disponujú otočným sedadlom vodiča a spolujazdca, lavicou na sedenie/ležanie, ako aj výsuvnou strechou so stropnou posteľou.

Okrem vlastnej rodiny obytných a voľnočasových vozidiel Marco Polo ponúka Mercedes-Benz so svojím veľkým transportérom Sprinter obľúbené základné vozidlo pre konštruktérov nadstavieb obytných automobilov. Sprinter oslavuje tento rok svoje 25. narodeniny.