Vw multivan 12 2021 1140x190
Thumb 9524 dsc 5899 Thumb 94737 large maranello mestecko s najvacsim poctom ferrari na obyvatela Thumb 94693 large maranello mestecko s najvacsim poctom ferrari na obyvatela Thumb 94692 large maranello mestecko s najvacsim poctom ferrari na obyvatela Thumb 94691 large maranello mestecko s najvacsim poctom ferrari na obyvatela Thumb 94690 large maranello mestecko s najvacsim poctom ferrari na obyvatela Ceed 09 2021 1024x597 Thumb 94689 large maranello mestecko s najvacsim poctom ferrari na obyvatela Thumb 94688 large maranello mestecko s najvacsim poctom ferrari na obyvatela Thumb 94687 large maranello mestecko s najvacsim poctom ferrari na obyvatela Thumb 94686 large maranello mestecko s najvacsim poctom ferrari na obyvatela Thumb 94685 large maranello mestecko s najvacsim poctom ferrari na obyvatela Thumb 94684 large maranello mestecko s najvacsim poctom ferrari na obyvatela Ceed 09 2021 1024x597 Thumb 94683 large maranello mestecko s najvacsim poctom ferrari na obyvatela Thumb 94682 large maranello mestecko s najvacsim poctom ferrari na obyvatela Thumb 94681 large maranello mestecko s najvacsim poctom ferrari na obyvatela Thumb 94680 large maranello mestecko s najvacsim poctom ferrari na obyvatela Thumb 94679 large maranello mestecko s najvacsim poctom ferrari na obyvatela Thumb 94678 large maranello mestecko s najvacsim poctom ferrari na obyvatela Thumb 94677 large maranello mestecko s najvacsim poctom ferrari na obyvatela Ceed 09 2021 1024x597 Thumb 94676 large maranello mestecko s najvacsim poctom ferrari na obyvatela

Maranello – mestečko s najväčším počtom Ferrari na obyvateľa

Čo vás napadne, keď počujete mená miest alebo štátov? Sú to spomienky, historické udalosti alebo pamiatky..? Francúzsko – Mona Lisa, Mníchov – Mníchovská dohoda, Amerika – hamburgery, Londýn - hmla... Ja to vidím po svojom. Mníchov – BMW, Stuttgart – Mercedes, Londýn – jazdia naopak a nechoď autom do centra, Amsterdam – nezaparkuješ, Taliansko – Turín – Fiat, Maranello – Ferrari..

Ak vám tiež koluje v krvi kvapka benzínu, tak Maranello – sídlo Ferrari, je pre vás. Je to malé mestečko s cca 17tis. obyvateľmi a za normálnych okolností poviem, že obyčajná diera kdesi na severe Talianska. Ale.. Tak, ako sa Nemci môžu aj na hlavu postaviť so svojimi dokonalými, presnými nezničiteľnými autami, a stále tam bude chýbať iskra, tak Taliansko sú čisté emócie. A to je presne to, čo ponúkne každému automobilovému nadšencovi Maranello. Ak ste sa doteraz pozerali na talianske autá zvrchu a nedali dopustiť na svoje TDIčko, pripravte sa na najhoršie. Maranello a atmosféra značky Ferrari vás pohltí a vy skončíte na konci dňa celý omámený, s Ferrari hodinkami na ruke, v šiltovke a červenom tričku so žltým koňom, uvažujúc nad výmenou svojho TDI za 500 koňovú Alfu Giulia Quadrifoglio s Ferrari V6tkou pod kapotou.

 

Ale po poriadku. Všetko v Maranelle je Ferrari. Prvé prijemné prekvapenie je hotel. Na recepcii je prilepená maketa F1tky, v rohu na mňa žmurká 8valec Ferrari, volant Ferrari s prístrojovou doskou a obchod Ferrari so všetkým možným. Všetko naokolo vo Ferrari červenej, koberce so šachovnicou, výfuky z F1tky na stene, obrazy slávnych áut z Ferrari histórie. Ďalší motor V8 Ferrari, ako dekorácia na hotelových raňajkách hneď vedľa „prošuta“. Viem, že by som sa mal ísť najesť, ale je tu ten motor a ja počítam valce.. Mimochodom, parkoval som v garáži iba vedľa Maserati Quattroporte, čo bolo asi jediné sklamanie (nie, nebolo).

 

Ferrari vo svojom závode v Maranelle vyprodukuje cca 7000 áut ročne. Zvládli by aj viac, ale nechcú. Enzo Ferrari vraj svojho času povedal, že vyrobí len toľko áut, aby to stačilo na financovanie pretekania. V malom mestečku sa nedá skryť, a tak vidieť zamaskované fabrické auto nie je problém. Okrem toho sú tu ďalšie Ferrari z požičovní pre turistov atď.. Nádherný pohľad. Pár ulíc od fabriky sídli v parádnej budove Scuderia Ferrari. Mal som to šťastie, že práve prezentovali staršie F1tky súkromným zberateľom na predaj, takže sa preháňali po testovacom okruhu. Nevidel som síce nič, ale bola to ideálna zvuková kulisa.

 

Fešák z miestnej požičovne Ferrari si vás odchytí na krátku testovaciu jazdu už na parkovisku pred Ferrari múzeom. A tak návšteva Museo Ferrari - môj hlavný cieľ cesty – je po tomto všetkom už iba čerešničkou na torte krásneho dňa. Ak vám ešte nestačilo, prevezte sa autobusom cez závod Ferrari, dajte si cestoviny vo Ferrari reštaurácii, zastavte sa vo Ferrari Store a po ceste cez Modenu sa choďte pozrieť na Maserati budovu vedľa Múzea Enza Ferariho..

 

Takže, keď vás nabudúce vaša krajšia polovička bude lámať na ochkanie nad starými hrncami v nádhernom v Toskánsku, nebráňte sa. Spravte si láskavosť a choďte cez Maranello..

Čo vidieť v Maranelle/Modene: