Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb 01 man tge ako pr miov  obytn  automobil Thumb 02 man tge ako pr miov  obytn  automobil Thumb 03 man tge ako pr miov  obytn  automobil

MAN TGE ako prémiový obytný automobil Affinity M

Na nedávnom veľtrhu Caravan Salon 2022 sa po prvý raz predstavil obytný automobil „Affinity M“ postavený na báze vanu MAN TGE.

Poľská spoločnosť Affinity, ktorá bola založená v roku 2019 ako filiálka švédskeho výrobcu karavanov a obytných automobilov KABE AB, má približne 70 zamestnancov a na trhu debutovala so svojím prvým modelom začiatkom roku 2020. Hneď od štartu sa v Affinity rozhodli ísť vlastnou cestou s výnimočnými riešeniami z hľadiska funkčnosti, dizajnu a spracovania.

V prípade tretieho obytného automobilu „Affinity M“, ktorý mal premiéru na veľtrhu Caravan Salon 2022 v Düsseldorfe (26. 8. – 4. 9. 2022), sa Poliaci prvýkrát spoliehajú na partnerstvo s MAN Truck & Bus, aby podčiarkli prémiový charakter ich karavanov aj cez výber značky. Jazda s vozidlom, ktoré má vonkajšie rozmery 6120/ 2190/2500 mm (d/š/v), sa komfortom podobá osobnému autu a to je v súlade so štýlom vanov TGE. Vybavený 2,0-litrovým motorom a 8-stupňovou automatickou prevodovkou má „Affinity M“ k dispozícii výkon 177 k. Výška interiéru je 1,92 metra, vozidlo má pohotovostnú hmotnosť 3050 kg. Dômyselné usporiadanie kúpeľne a postele v zadnej časti vytvára v Affinity M pocit veľkorysého priestoru. Originálne sú tiež úpravy zadnej časti karosérie TGE vrátane predĺženia bočných stien.

„Okrem vysokej kvality modelu TGE, ktorá dokonale zapadá do nášho rozširovania ponuky, sme si vybrali MAN Truck & Bus ako nového partnera, pretože zákazníkom poskytuje výborný servis,“ hovorí Jacek Jaskot, generálny riaditeľ Affinity, ktorý je súčasne architektom zodpovedným za interiér vozidiel.

Špecialisti z Affinity navrhli na karosérii svojho prvého karavanu na báze vanu MAN TGE množstvo úprav a vytvorili pôsobivý i praktický interiér. Predĺžené bočné steny – jedinečné riešenie tohto druhu na trhu – umožnili včleniť do zadnej časti obývacieho priestoru usporiadanie s francúzskou posteľou a kompaktnou kúpeľňou so sprchou, toaletou a výsuvným umývadlom. Konštruktéri integrovali do interiéru aj kuchynský kútik, skladací stôl, rozkladacie tretie lôžko i množstvo skriniek a dômyselných odkladacích priestorov.

Obytný automobil „Affinity M“ dostal novú svetlú farebnú schému s povrchovými materiálmi pastelových tónov, čo spolu s decentným osvetlením vytvára útulnú atmosféru.

Advertisement