Ceed sw 09 2021 1140x190
Thumb 01 tgx individual lion s Thumb 05 tgx individual lion s Thumb 02 tgx individual lion s Thumb 04 tgx individual lion s Thumb 06 tgx individual lion s Thumb 07 tgx individual lion s

MAN predstavil TGX Individual Lion S

Presne rok po svetovej premiére novej generácie truckov MAN bol uvedený do života exkluzívny model TGX Individual Lion S.

Jedenásteho februára 2021 spoločnosť MAN Truck &Bus odhalila ďalší produkt z novej generácie svojich nákladných vozidiel. Súčasne to však bola i prvá online premiéra v novom formáte „MAN Quick Stop“ na YouTube: luxusnú verziu top-modelu predstavil v priamom prenose Göran Nyberg, člen predstavenstva pre predaj a marketing.

Najnovší variant ťahača TGX navrhli experti z MAN Individual (stredisko na individuálne zušľachtenie vozidla, špeciálne úpravy podľa požiadaviek zákazníka a technické modifikácie priamo z výroby). Okrem pozoruhodne hospodárnej prevádzky a interiéru orientovaného na vodiča ponúka aj jedinečný vzhľad. Jeho športový výzor a osobitý dizajn i prvky výbavy spĺňajú všetko, čo by si šofér truckumohol priať. „Keď som sa prvýkrát pozrel na tento truck, skutočne mi nabehli zimomriavky. Stavím sa, že veľa vodičov bude hrdých, že jazdia s MAN. Toto vozidlo je naozaj nádhera!“ neskrýval emócie Göran Nyberg.

Vonkajšie štylistické úpravy na verzii MAN TGX Individual Lion S sú výsledkom spoločnej práce oddelenia dizajnu MAN a špecialistov na povrchové úpravy z MAN Individual. Pozornosť vzbudzujú karbónové optické efekty na nárazníku i na spätných zrkadlách a rôzne sýtočervené štylistické prvky zvýrazňujúce pozoruhodný dizajn novej generácie nákladných vozidiel MAN. Elegantné vyhotovenie masky chladiča v čiernej farbe s chrómovými lamelami a červenými linkami, voliteľná strešná rampa s LED svetlami, lemovanie spodnej časti karosérie lištami z nehrdzavejúcej ocele, čierne disky kolies a exkluzívna slnečná clona vyrobená v MAN Individual – to všetko pre pôsobivý vzhľad top-modelu.

Interiér v ničom nezaostáva za štýlovým vonkajším dizajnom. Ozdobné dekoratívne prešívanie vo farbe „Tango Red“ na koženom multifunkčnom volante zvýrazňuje luxusný charakter modelu MAN TGX Individual Lion S podobne ako originálne čalúnenie z alcantary s červeným stehovaním. Ozdobné lišty na dverách nesú značenie Lion S a červené bezpečnostné pásy umocňujú celkový športový dojem.

Špičková zostava prvkov komfortu, prémiové sedadlá, veľkorysý rozsah nastavenia volantu a plne digitálne 12,3-palcové prístroje zaručujú, že pracovné prostredie vodiča v priestrannej kabíne modelu TGX Individual Lion S je veľmi príjemné. O pohodu pri jazde sa stará množstvo asistenčných systémov a funkcií, napríklad adaptívny tempomat Stop & Go, MAN Comfort Steering, asistent pre návrat do jazdného pruhu LRA, asistent pre zmenu jazdného pruhu a odbočovanie alebo automatické diaľkové svetlá. Všetky tieto vyspelé technológie sú pripravené pomôcť vodičovi, aby svoje úlohy plnil ideálnym spôsobom. S voliteľnými prvkami komfortu od MAN Individual možno do kabíny namiesto horného lôžka umiestniť na zadnú stenu ďalšie úložné priestory s objemom 1400 litrov alebo kuchynskú linku s mikrovlnkou a kávovarom. Zaručene luxusný relax počas prestávok! Na prianie sa dodáva 22-palcový televízor nainštalovaný na bočnej stene, ktorý sa stará o informovanosť aj zábavu vodičov pri odpočinku mimo domova.

Pochopiteľne, MAN TGX Individual Lion S nie je iba o elegantnom dizajne a patričnej výbave, ale disponuje aj náležitou silou: zákazník si môže vybrať z palety motorov vo výkonovom spektre od 510 do 640 k.