Cupra leon blizsie banner 970x250px 03
Thumb lexus lx 570 australia Thumb lexus lx 570 usa 3 Thumb lexus lx 570 usa 2 Thumb lexus lx 570 usa 1 Thumb lexus lx 570 usa 4

Lexus chystá nový TOP model LX. Maskované prototypy už jazdia

Tento model sa síce na európske cesty nedostal, ale napríklad v susednom Poľsku  sa na krátky čas objavil, a to v limitovanej sérii a ako výnimka. V zámorí je však obľúbenou voľbou zákazníkov, ktorí nie sú ochotní robiť kompromisy. V Lexuse LX sa pohodlie a praktickosť snúbia s terénnymi vlastnosťami a motor V8 pod kapotou zdôrazňuje, že na polovičné riešenia tu nie je miesto. Mnohé poukazuje na to, že Lexus LX sa dočká ďalšej generácie a zahraničné portály oznamujú, že cestné testy prototypov sú už v plnom prúde. Čo môžeme očakávať od pripravovaného modelu?

SUV na báze rámu meria viac ako 5 metrov a pod jeho kapotou pracuje vidlicový osemvalec. LX sa predával aj v Poľsku, hoci ponuka bola obmedzená na limitovanú sériu 50 kusov. Auto je k dispozícii v bežnej ponuke v Japonsku, USA aj Austrálii. Možno si miestni zákazníci už čoskoro budú môcť vybrať nový model. O cestných testoch vozidla informuje portál  Lexus Enthusiast. Fotografie kamuflovaného modelu sa objavili na serveri TFLtruck.com. 

Prvou vecou, ktorá napriek maskovaniu udrela do očí, je horizontálna svetelná lišta, ktorá prechádza po celej zadnej časti auta. Toto riešenie je charakteristické pre nové modely Lexusu a bolo použité  v modeli Lexus UX alebo novej verzii modelu NX. 

Špionážne fotografie tiež prezrádzajú, že auto si v novej verzii zachová vlastnosti súčasnej generácie. Veľmi vysoká svetlá výška, masívna predná časť auta a silueta pripomínajúca Toyotu Land Cruiser, s ktorou auto zdieľa niektoré riešenia a komponenty – a to všetko by sme mali uvidieť na novom LX. Lexus LX bude luxusnou verziou nedávno predstaveného, nového Land Cruiseru. 

Hoci na detaily nového modelu si ešte musíme počkať, môžeme si byť takmer istí tým, čo Lexus ponúkne zákazníkom z hľadiska  interiéru a bohatej výbavy. Súčasná generácia LX patrí k najluxusnejším offroadom a v jeho interiéri si môžeme vychutnávať audiosystém  Mark Levinson, vyhrievané a ventilované sedadlá, kožu najvyššej kvality, či bohatú sadu bezpečnostných systémov 

Auto bolo identifikované v Long Beach v Kalifornii. Registračné tabule štátu Texas napovedajú, že na testovanie auta dohliada texaská pobočka Toyoty, kde od roku 2006 vyrábajú modely Tacoma alebo Tundra. Keď zamaskovaný prototyp absolvuje naplánované testy, termín premiéry bude zrejme jasnejší. Neoficiálne sa hovorí o roku 2022. A či sa dostane aj do Európy a naše cesty,  zatiaľ potvrdené nie je.

Snímky si môžete pozrieť na: https://lexusenthusiast.com/2021/09/01/more-next-gen-lexus-lx-spyshots/

PS: na fotkách je súčasná podoba Lexusu LX