Cupra leon blizsie banner 970x250px 03
Thumb laferrari serie limitata 1 Thumb laferrari serie limitata 3 Thumb laferrari serie limitata 4

LaFerrari bude aj kabriolet

Talianska automobilka predstaví na októbrovom autosalóne v Paríži otvorenú verziu svojej vlajkovej lode.

Superšportové kupé debutovalo na autosalóne v Ženeve pred 3 rokmi a výrobca z neho predal limitovanú sériu 499 áut. Bol to prvý sériový Ferrari s hybridnou poháňacou sústavou. Jazdené vozidlo tohto typu sa po vyše roku prevádzky predávalo za 2,6 mil €. Talianska automobilka práve oznámila, že zo svojho superšportiaka chystá aj otvorenú verziu.

Firma verná svojej tradícii ju rozpredala skôr než ju vôbec verejnosti predstavila. Vozidlo bude mať skladaciu plátennú alebo odnímateľnú pevnú strechu zhotovenú z uhlíkových vláken.  

Tak ako všetky nové modely tejto značky aj nový kabriolet je zahalený rúškom veľkého tajomstva. Ferrari neoznámil jeho technické parametre ani typové označenie. Je však zrejmé, že bude mať rovnakú poháňaciu sústavu ako základný model. Teda 6,3 l V12 motor výkonu 588 kW/800 k a elektromotor  výkonu 120 kW/163 k. Nový kabriolet zrýchľuje z 0 na 100 km/h za menej než 3 s, z 0 na 200 km/h za 7 s a dosiahne najvyššiu rýchlosť 350 km/h.

Záujemcovia o tento extravagantný športiak nemusia čakať až do jeho októbrovej premiéry. Ferrari totiž – ako obvykle – pozval potenciálnych zákazníkov na exkluzívnu predpremiéru, kde od nich prijal na nový model toľko objednávok, že auto vopred úplne vypredal.