Vw polo 08 2020 1140x86
Thumb 31l Thumb 73597 large 3333333l Thumb 73596 large 31l

Lada ukázala vynovenú Prioru. Do Moskvy vezie niekoľko noviniek

Posledný augustový týždeň bude patriť medzinárodnému autosalónu v Moskve. Najviac nových modelov predstaví domáca Lada.

Moskovský autosalón z roka na rok priťahuje väčšiu pozornosť. A hoci pohľad západu na Rusko sa v ostatných mesiacoch významne zmenil, predsa si táto výstava zaslúži pozornosť. Ruský trh je pre mnohé automobilky nesmierne dôležitý.

Napríklad BMW predvedie opancierované SUV X5. Najviac pohľadov však chce pritiahnuť AvtoVAz, ktorý po angažovaní nového šéfa a hlavného dizajnéra chytá druhý dych. Popri rôznych derivátoch Kaliny, luxusnej verzii kombi Largus či vynovenej Grante sa v ruskej metropole predstaví nový kompaktný sedan Vesta. Na teraz pôjde o predprodukčný prototyp s tým, že sériová výroba odštartuje o rok.

Ešte približne dvanásť mesiacov musí ostať v ponuke súčasná Lada Priora. Aby lepšie odolávala čoraz širšej konkurencii, konštruktéri ju opäť zmodernizovali, a to podľa najnovšieho štylistického jazyka značky Lada.

Prvý obrázok odhaľuje nový predný nárazník, masku chladiča a svetlomety doplnené o diódy pre denné svietenie. Vidíme tiež nové zliatinové disky kolies. Podrobnosti zatiaľ nie sú známe, no radikálne zmeny sa neočakávajú. Rusi totiž Prioru vylepšujú priebežne.

Nedávno sa napríklad dočkala kompletne prepracovanej kabíny. Ergonomicky lepšie tvarované predné sedadlá, doplnili kvalitnejšie plasty a úplne nová palubná doska, ktorá môže obsahovať dotykový displej multimediálneho a navigačného systému. Pod kapotu pribudol atmosférický zážihový štvorvalec 1.6 16V (79 kW/106 k). Päťstupňovú manuálnu prevodovku môže za príplatok nahradiť robotizované ústrojenstvo. “Robota” vyvinul AvtoVaz v spolupráci so spoločnosťou ZF.