29451 suv runout online carousel crossland 1140x190
Thumb 9285 111111111111rrrr Thumb 91218 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91220 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91261 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91260 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91259 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb 299 2024049 ow 8 kia   ceed kia best moment autozurnal.com 1024x597px Thumb 91258 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91257 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91256 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91255 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91254 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91253 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb 299 2024049 ow 8 kia   ceed kia best moment autozurnal.com 1024x597px Thumb 91252 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91251 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91250 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91249 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91248 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91247 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91246 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb 299 2024049 ow 8 kia   ceed kia best moment autozurnal.com 1024x597px Thumb 91245 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91244 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91243 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91242 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91241 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91240 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91239 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb 299 2024049 ow 8 kia   ceed kia best moment autozurnal.com 1024x597px Thumb 91238 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91237 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91236 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91235 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91234 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91233 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91232 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb 299 2024049 ow 8 kia   ceed kia best moment autozurnal.com 1024x597px Thumb 91231 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91230 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91229 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91228 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91227 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91226 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91225 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb 299 2024049 ow 8 kia   ceed kia best moment autozurnal.com 1024x597px Thumb 91224 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91223 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91222 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91221 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91220 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91219 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91218 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb 299 2024049 ow 8 kia   ceed kia best moment autozurnal.com 1024x597px Thumb 91217 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91216 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91215 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91214 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91213 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91212 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91211 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb 299 2024049 ow 8 kia   ceed kia best moment autozurnal.com 1024x597px Thumb 91210 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91209 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91208 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91207 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91206 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91205 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb Thumb 91204 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb 299 2024049 ow 8 kia   ceed kia best moment autozurnal.com 1024x597px Thumb 91203 large kratku rally lubenik vyhral poliak grzyb

Krátku Rally Lubeník vyhral Poliak Grzyb

Šesť rýchlostných skúšok na dvoch tratiach absolvovali v sobotu 27. júna 2015 súťažné posádky VII. Rally Lubeník. Spomedzi 65 posádok sa z prvého miesta v absolútnom poradí už po piatykrát tešili Grzegorz Grzyb s Robertom Hundlom.

Príjemné počasie, nie príliš horúce a ani studené, sprevádzalo 7. ročník obľúbenej Rally Lubeník. Preteky odštartovali v piatok podvečer slávnostným štartom, na ktorom nechýbalo veľké množstvo divákov i zástupcov médií.

V sobotu boli ukončené prejazdom cez cieľovú rampu, ktorú si ako absolútni víťazi najviac užili Poliaci Grzyb s Hundlom. Na svojom Forde Fiesta RS WRC vyhrali až päť zo šiestich rýchlostných skúšok.

Spokojnosť s výsledkom neskrýval ani samotný jazdec: „Preteky boli super. Podarilo sa nám tu už po piatykrát vyhrať. Ako vždy hovorím, táto rally je naša obľúbená a jej rýchlostné skúšky nám skvele sedia. Máme najlepší tím na Slovensku, skvelé auto a bojujeme o titul majstrov. Už sa tešíme na ďalšiu súťaž, na ktorú budeme dobre pripravení“.

Druhé miesto so stratou 15 sekúnd získali bratia Jaro a Erik Melichárekovci na Forde Fiesta RS WRC, ktorí vyhrali aj jednu rýchlostku. „Bol to tuhý boj až do poslednej rýchlostnej skúšky plný emócií. Pravdepodobne sme urobili viac chýb ako Grzyb a to najmä na druhej RS, ktorá nám úplne nesadla. Zasúťažili sme si dobre, s druhým miestom sme spokojní a v Tatrách zabojujeme o najvyššiu pozíciu“.

Tretie miesto patrilo takmer celý deň Jozefovi Bérešovi so Zoltánom Répásom, no po štvrtej RS ich zradila technika a na tretí „pódiový“ stupienok tak vystúpili Tomáš Ondrej s Adamom Gomorim. Posádka sa predstavila na svojej novej Škode Fabia WRC: „Zvykal som si na auto, treba na ňom ešte zapracovať, ale postupne sme zrýchľovali, čo sa ukázalo na výsledkoch. Páčilo sa nám tu a sme veľmi spokojní“, prezradil jazdec.

Miesta mimo stupňov víťazov získali ďalšie dve posádky na vozidlách WRC. Štvrtú priečku si vyjazdili Tomáš Kukučka s Radom Moznerom na Subaru Impreza WRC a piatu priečku Igor Drotár s Vladom Bánocim na Citroene DS3 WRC.

„Bol to krásny deň plný dojmov. Naše auto fungovalo výborne, spolujazdec skvele a ja som sa snažil ísť čo najlepšie. Je veľmi ťažké preladiť z kopcov na rally, vždy chvíľu trvá, kým si zvyknem. V ťažkej konkurencii sme skončili na piatom mieste, sme veľmi spokojní“, zhodnotila prešovská rally legenda. Z českých posádok boli aj tentokrát najrýchlejšími Pavel Valoušek s Veronikou Havelkovou na Škode Fabia S2000, ktorí sa umiestnili na šiestom mieste a zároveň vyhrali triedu 2.

V triede 3 si víťazstvo odniesli Vlasto Majerčák s Michaelou Vejačkovou na Mitsubishi Lancer Evo IX. „Päťky“ tentoraz patrili Poliakom Rafalovi Pochlopieňovi s Bartekom Wartrobom na Opli Astra a „šestky“ Tomášovi Fuskovi s Jakubom Slovákom na Peugeote 208 R2.

V triede 7 sa z prvého miesta tešili Peter Šablatúra s Lukášom Antalíkom na ich Škode Felicia, v triede 8 poľská posádka Slawomir Kurdys – Michal Kasina na Honde Civic Type-R a v triede Open zvíťazili Juraj Urbaník s Vierou Urbaníkovou na Škode Fabia. Medzi historickými vozidlami došiel do cieľa len Jozef Béreš st. s Vojtechom Bačinským na ich krásnej Mazde Savanna RX7.

Tri rýchlostné skúšky o dĺžke necelých 40 kilometrov absolvovalo na VII. Rally Lubeník osem posádok Slovenského rally pohára a jedna posádka rally školy. Prvé miesto v absolútnom poradí získala po súčte všetkých časov prešovská posádka Viliam Pavlinský – Rado Plichta.

„Išlo sa nám veľmi dobre, aj keď rýchlostné skúšky boli na našu sériovú prevodovku rýchle. Na prvej rýchlostke nám praskol zadný tlmič, ale udržali sme si pozíciu a to prvé miesto v triede i absolútne a obhájili sme aj výhru z Prešova. Aktuálne nás čakajú Rally Tatry, takže dáme dokopy techniku a pôjdeme ďalej“, prezradil víťaz.

O najväčšie súboje za víťaznou posádkou sa postarala až pätica posádok, z ktorých boli tými najrýchlejšími napokon Tomáš Polovka s Jánom Pavlíkom na Fiate 127 a hneď za nimi Rasťo Zvalo s Petrom Poncom na Citroene Saxo.

Ďalším podujatím v rámci SRP budú už spomínané Rally Tatry, v dňoch 24.-25. júla 2015.