Honda 06 2020 1140x86 jazz
Thumb 4k Thumb 3k Thumb 1k Thumb 2k Thumb 5k

Kia vyzdobila Ceed športovými doplnkami

Balík GT Line sa sústredí na dizajn, technika zostáva nezmenená.

Iba pár dní pred otvorením parížskeho autosalónu sme spoznali nový Ceed GT, poháňaný prepĺňanou benzínovou jedna-šestkou T-GDI s výkonom 150 kW (204 k).

Existujú však zákazníci, ktorí vyše dvesto koní nepotrebujú, stačí im dynamickejší vzhľad auta. A práve im je určený balík športových doplnkov GT-Line. K dispozícii je pre všetky karosárske verzie Ceedu. Za príplatok sa dodáva na hatchback a kombi SW. ProCeed má paket GT Line už v základnej výbave.

O čo presne ide? Predsa o upravenú masku chladiča, nové nárazníky a nadstavce na prahoch. Všetky tieto doplnky sú inšpirované Ceedom GT. Platí to aj o zliatinových diskoch, ktoré majú priemer 17 alebo za príplatok 18 palcov. Kabínu zušľachťuje športový trojramenný volant s plochou spodnou časťou venca. Verzia s dvojspojkovou prevodovkou má pod volantom kovové pádla, určené pre manuálne radenie jednotlivých prevodových stupňov. Čalúnenie stropu je čierne.

Ak ide o predné sedadlá, Kia dáva zákazníkom na výber. Paket GT Line sériovo obsahuje sedadlá s výraznejším bočným vedením než má bežný Ceed. Čalúnené sú kombináciou čiernej látky a šedej umelej kože. Na objednávku vám však dodajú sedadlá, prevzaté priamo z verzie GT. Majú ešte výraznejšie bočné vedenie a sú čalúnené kombináciou koža-alcantara. Siahnuť môžete aj po kompletnom koženom čalúnení, doplnenom o funkciu vyhrievania a odvetrávania predných sedadiel. Zadné sú iba vyhrievané.

Technika zostáva sériová, výrobca nezmienil ani drobné preladenie podvozka. Paleta motorov kombinovateľných s paketom GT Line je široká. Začína sa prepĺňaným litrovým trojvalcom T-GDI (88 kW/120 k), pokračuje prepĺňaným štvorvalcom 1,4 T-GDI (103 kW/140 k) a vrcholí turbodieselom 1,6 CRDi Smartstream (85 kW/115 k, 100 kW/136 k). 

Všetky motory spolupracujú so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. K benzínovému štvorvalcu a silnejšiemu dieselu sa dodáva aj sedemstupňová dvojspojková prevodovka DCT.

Predaj novinky odštartuje v prvom štvrťroku 2019, presný termín zatiaľ nebol stanovený.