Cupra leon blizsie banner 970x250px 03
Thumb inovat vny man lion s city 1 Thumb inovat vny man lion s city 3 Thumb inovat vny man lion s city 2

Inovatívny MAN Lion’s City

Mestský autobus Lion’s City, ktorý vstúpi na scénu na jeseň tohto roku, prinesie početné technické inovácie a úplne nový dizajn MAN.

Počas testovania bol nový MAN Lion’s City starostlivo skrytý. Teraz sa však opona postupne dvíha, aby odhalila kompletne prepracovaný, moderný city-bus. Vývojový tím svoje úsilie zameral na hospodárnosť prevádzky, komfort cestovania a ergonómiu, ale tiežna zredukovanie nákladov na životný cyklus pracoviska vodiča alebo osvetlenia. Súčasne s týmito aspektmi MAN Lion’s City už teraz spĺňa okrem aktuálnych legislatívnych noriem aj tie predpisy, ktoré vstúpia do platnosti v budúcnosti.

PrichádzajúciLion’s City hovorí novým dizajnovým jazykom MAN. Charakterizuje ho celý rad pútavých štylistických prvkov: výrazné reflektory s integrovanými dennými LED svetlami vo forme prúžku, honosná čierna predná maska a chrómované lemovanie, ale i veľkoplošné, dolu pretiahnuté bočné okná. Zaujímavé sú tiež delené vonkajšie panely karosérie, čím sa zlepšujú náklady na životný cyklus. Zadná časť nového mestského autobusuje štylisticky čisto a originálne vyriešená, ale súčasne klasicky usporiadaná, aby bol ľahký prístup k rôznym komponentom.

Typickým konštrukčným prvkom sú posúvacie bočné dvere s elektro-hydraulickým pohonom exkluzívne vyvinuté pre MAN. Pohybujú sa mäkko a hladko, potrebujú menej priestoru vonku aj vnútri, sú ľahšie o 15 kg a vďaka modulárnym dielcom bude údržba jednoduchšia.

Technológiu LED nevyužívajú iba denné svetlá, ale po prvýkrát sú k dispozícii reflektory kompletne vybavené LED. Nové zadné skupinové svetlá sa budú dodávať štandardne s LED. Aj v interiéri je aplikovaná zostava LED pre rovnorodénepriameosvetlenie a voliteľné svetlá Ambiente vytvárajú moderný, dynamický svetelný dizajn. Navyše tieto svetelné zdroje imponujú dlhou životnosťou až 10 000 prevádzkových hodín, sú mimoriadne spoľahlivé a energeticky úsporné.

Nový autobusový dizajn MAN je jasne identifikovateľný aj vnútri. Ucelený koncept farieb a obkladov tvorí základ moderného presvetleného priestoru pre cestujúcich, ktorý pôsobí upravene, čisto a prívetivo. Veľký podiel na tom má výber tmavých a svetlých farieb náležite zvýrazňujúci funkčné členenie jednotlivých zón v interiéri.

Vodiči nových autobusov MAN Lion’sCity dostali kompletne prestavané a optimalizované pracovisko. Spínače, resp. prístroje usporiadané s dôrazom na ergonómiu, pohodlie i bezpečnosť podporujú nenáročné ovládanie vozidla. Vysoké dvere do vodičovho priestoru a vyššie umiestnené sedadlovylepšujú pozíciu vodičavo vzťahu knastupujúcim cestujúcim.

MAN Lion’s City sa objaví na uliciach v priebehu septembra, keď sa začnú praktické testy v niekoľkých európskych mestách. Potom – pri uvedení novinky na trh v marci 2018 – bude nová generácia mestských autobusov predstavená vybraným skupinám klientov.