Thumb hyundai n porsche autozurnal 7 Thumb hyundai n porsche autozurnal 3 Thumb hyundai n porsche autozurnal 7 Thumb hyundai n porsche autozurnal 2 Thumb hyundai n porsche autozurnal 8 Thumb hyundai n porsche autozurnal 9 Honda 06 2020 1024x597 jazzcrosstar Thumb hyundai n porsche autozurnal 15 Thumb hyundai n porsche autozurnal 16 Thumb hyundai n porsche autozurnal 17 Thumb hyundai n porsche autozurnal 18 Thumb hyundai n porsche autozurnal 19 Thumb hyundai n porsche autozurnal 21 Honda 06 2020 1024x597 jazzcrosstar Thumb hyundai n porsche autozurnal 22 Thumb hyundai n porsche autozurnal 23 Thumb hyundai n porsche autozurnal 24 Thumb hyundai n porsche autozurnal 25 Thumb hyundai n porsche autozurnal 27 Thumb albert biermann 1 Thumb hyundai n porsche autozurnal 4 Honda 06 2020 1024x597 jazzcrosstar Thumb hyundai n porsche autozurnal 5 Thumb hyundai n porsche autozurnal 1 Thumb hyundai n porsche autozurnal 6 Thumb hyundai n porsche autozurnal 11 Thumb hyundai n porsche autozurnal 12 Thumb hyundai n porsche autozurnal 13 Thumb hyundai n porsche autozurnal 14 Honda 06 2020 1024x597 jazzcrosstar Thumb hyundai n porsche autozurnal 26 Thumb hyundai n porsche autozurnal 28

Hyundai má guráž! Chce postaviť konkurenta pre Porsche

"Je to jednoduché. Ak sa zhodneme na tom, že chceme postaviť auto s motorom v strede, ktoré bude konkurentom Porsche, tak to spravíme. Neexistujú žiadne limity," tvrdí Albert Biermann, šéf športovej divízie Hyundai N.

Prečítajte si tiež: 
Hyundai a KIA ohlásili nové šesťvalce a 8-stupňovú DCT prevodovku

Hyundai Porsche
Albert Biermann už dokázal, že nejde len o prázdne reči, ale predpoveď veľkých skutkov. Bývalý šéf divízie BMW M, ktorý stál za zrodom emotívnych mašín na výrobu jazdných zážitkov, svoje nápady ďalej rozvíja v dívizii Hyundai N. Tej v európskych končinách vďačíme za perfektný hothatch Hyundai i30 N (a taktiež i 30 N Fastback), ktorý zbiera ocenenia a rešpekt novinárov a verejnosti po celom svete. Ide totiž o jeden z najlepších a najcharizmatickejších hothatchov súčasnosti. Pozrite si náš test.

So správnym človekom na správnom mieste

No ľudia z "N" nespia na vavrínoch, podľa nich totiž ide len o začiatok. V časoch, kedy majú automobilky plné ruky práce so spĺňaním emisných limitov, ktoré prinášajú škrty zaujímavých modelov, je Hyundai N veľmi sebavedomá divízia a prinesie ďalšie rýchle autá. Veď posúďte sami podľa slov samotného Biermanna pre magazín Evo: "Ako sa v blízkej budúcnosti presvedčíte, neexistujú pre nás žiadne špecifické finančné hranice ohľadom typu áut, ktoré na trh prinesieme. Je to jednoduché. Ak sa zhodneme na tom, že chceme postaviť auto s motorom v strede, ktoré bude konkurentom Porsche, tak to spravíme. Pohonné ústrojenstvo bude trochu odlišné ako v konvenčnom Porsche, no filozofiou mu bude naše "N" auto konkurovať."

Odporúčame:

Hyundai N postavil 400 koňovú dodávku, ktorá driftuje!


Okrem toho v rozhovore potvrdil, že Hyundai i30 N dostane okrem manuálnej prevodovky aj 8-stupňový dvojspojkový automat. V pláne sú ďalšie modely, na ktorých N divízia pracuje. „Máme veľa modelov vo vývoji aj v plánoch. Verím, že N divízia porastie v nasledujúcich piatich rokoch ešte rýchlejšie ako v prvých piatich. O konkrétnych autách zatiaľ hovoriť nemôžem," dodáva Albert Biermann.

To, ako by mohlo nové športové auto Hyundai N s filozofiou podobnou Alpine A110 alebo Lotusu Elise a Exige vyzerať, si dávnejšie predstavil kórejský dizajnér Yeonjoon Park na digitálnych ilustráciách Hyundai N Roadster, ktoré nájdete v galérii. Upozorňujeme, že nejde o oficiálne zábery kórejskej automobily.