Continental 03 2020 jar a 1140x190 mercedes
Thumb hyundai all new kona n 0421 09 Thumb hyundai all new kona n 0421 02 Thumb hyundai all new kona n 0421 03 Thumb hyundai all new kona n 0421 01 Thumb hyundai all new kona n 0421 07 Thumb hyundai all new kona n 0421 04 Ceed 09 2021 1024x597 Thumb hyundai all new kona n 0421 08 Thumb hyundai all new kona n 0421 10 Thumb hyundai all new kona n 0421 11 Thumb hyundai all new kona n 0421 12 Thumb hyundai all new kona n 0421 13 Thumb hyundai all new kona n 0421 14 Ceed 09 2021 1024x597 Thumb hyundai all new kona n 0421 05

HyundaI Kona N je v predaji. Rýchly crossover kúpite len v jednej, plnej výbave. Poznáme cenu

Po i30 N a i20 N slovenské zastúpenie značky Hyundai spúšťa predaj prvého crossoveru s odznakom "N" - Hyundai Kona N. Ponúka výkon 206 kW (280 k), maximálnu rýchlosť 240 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,5 sekundy. Na Slovensku je počnúc dnešným dňom v predaji v jednej konfigurácii - v plnej výbave a štandardne s automatickou 8-stupňovou prevodovkou N DCT.

Priplatiť si môžete už len za príplatkový lak karosérie (590 eur) a panoramatickú strechu (1200 eur). Prvé kusy Kony N by sa v slovenských predajniach mali objaviť ešte pred koncom roka 2021. Cena vozidla je po odrátaní vstupného bonusu 35 490 € s DPH.

Prečítajte si tiež:

Nový Hyundai Bayon je v predaji. Poznáme ceny, verzie a motorizácie

Po i30 N vo verziách hatchback a fastback a tohtoročnej novinke i20 N je KONA N prvým N-kovým crossoverov, alebo ak chcete aj SUV (v dnešnej doby sa rozdiely medzi crossover a SUV akosi mažú...).Kona N ponúka športový dizajn, turbo dvojliter s výkonom až 206 kW (280 k), 19-palcové ľahké kované disky kolies, športové sedadlá a disponuje novou 8-stupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou N DCT. 

Kompletný cenník nájdete tu: Hyundai Kona N MY2021 cenník

Kona N obúva špeciálne pneumatiky Pirelli P Zero 235/40 R19. K výkonnej jazde patria aj výkonné brzdy. Vpredu nájdeme zväčšené a posilnené kotúčové brzdy s vnútorným chladením a brzdové strmene lakované v červenej farbe s logom N. Kona N nie je štvorkolkou, roztáča "iba" kolesá prednej nápravy. Zadná náprava má nezávislé viacprvkové zavesenie. Z dizajnových prvkov, typických pre modely N, nechýba napr. predný a zadný športový nárazník s červenou linkou, zadný nárazník s difúzorom, športový spojler lakovaný v čiernej farbe, trojuholníkové zadné brzdové svetlo N či dvojitá koncovka výfuku po stranách. Bezpečnosť a zábavu z jazdy zabezpečuje podvozok s adaptívnymi tlmičmi ECS, elektronický samosvorný diferenciál (E-LSD), výfuková sústava s variabilnou klapkou a asistent rozjazdu Launch Control.

V interiéri nájdeme výškovo a pozdĺžne nastaviteľný a vyhrievaný športový volant čalúnený perforovanou kožou s ovládačmi režimu jazdy (Drive Mode/N Mode), kovové pedále a N hlavicu radiacej páky prevodovky, aj predné ventilované a elektricky nastaviteľné N športové sedadlá v kombinácii koža/semiš s elektricky nastaviteľnou bedrovou opierkou vodiča. Kona N je vybavená praktickým head-up displejom a prístrojovou doskou Supervision s 10,25" LCD displejom. Nechýba ani automatická klimatizácia (s funkciou automatického odhmlievania čelného skla), adaptívny tempomat, vyhrievané predné a zadné sedadlá, inteligentný kľúč so štartovacím tlačidlom, imobilizér, alarm či bezdrôtové nabíjanie mobilného telefónu.

O bezpečnosť vodiča a posádky sa postará rozsiahly balík bezpečnostných systémov a asistentov: ABS, ESC, asistent na rozjazd do kopca a na zjazd z kopca DBC, sústava airbagov, systém autonómneho núdzového brzdenia FCA s detekciou vozidiel, chodcov a cyklistov, systém na sledovanie únavy vodiča, automatické prepínanie diaľkových svetiel, asistent sledovania dopravných značiek s informáciou o maximálnej povolenej rýchlosti, systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu a systém na nasledovanie jazdného pruhu, upozornenie na odjazd vpredu stojaceho vozidla, automatické tiesňové volanie E-call, ale aj asistent na monitorovanie mŕtveho uhla BCA a asistent na upozornenie na vozidlá približujúce sa v priečnom smere pri cúvaní RCCA. Nechýbajú ani predné a zadné parkovacie senzory a zadná parkovacia kamera.

Aj na každodenné jazdenie

Kona N je napriek svojim športovým kvalitám aj autom na bežné každodenné jazdenie. Vďaka vyššiemu posedu umožňuje pohodlnejšie nastupovanie a vystupovanie a ponúka dobrý prehľad o dianí na ceste. Má batožinový priestor so základným objemom 361 litrov, ktorý po sklopení zadných sedadiel dosahuje objem až 1 143 litrov. Praktickosť dodávajú aj pozdĺžne strešné lyžiny, dvojité dno batožinového priestoru, dojazdové rezervné koleso a fixačná sieť v batožinovom priestore. V interiéri k príjemnému dojmu prispievajú modré interiérové prvky a prešívanie či náladové podsvietenie.

Vo výbave ostrej Kony N nechýba integrovaná navigácia s 10,25" farebným LCD a službami Apple CarPlay/Android Auto/Bluelink/Live Services, prémiový audiosystém KRELL s 8 reproduktormi a zosilňovačom. Užívateľský komfort zvyšujú aj tónované sklá a zatmavené zadné okná, dažďový a svetelný senzor, elektrické ovládanie predných a zadných okiens bezpečnostnou funkciou proti privretiu na strane vodiča, elektricky ovládané, vyhrievané a sklopné vonkajšie zrkadlá. Kona N disponuje prednými MFR LED svetlometmi (parabolická technika), zadnými LED svetlami a LED dennými svetlami.

V "plnej" výbave za 35 490 €

Kona N sa na Slovensku predáva len v najvyššej výbave N Performance. Zákazník si môže priplatiť za panoramatické strešné okno (1 200 €) a príplatkový lak (590 €). Novinkou v ponuke farieb laku je príplatková Sonic Blue, bezpríplatkovou farbou je pastelová Ignite Red. Zákazníci majú možnosť získať aj kompletnú sadu štyroch zimných pneumatík so zľavou do 65%. Samozrejmosťou je 5-ročná záruka výrobcu bez obmedzenia najazdených kilometrov. 

Pozrite si tiež: