Vw tiguan 10 2020 1140x190
Thumb honda suv e concept Thumb honda suv e concept  2 Thumb honda suv e concept  1 Thumb honda e concept   suv eletrico Thumb honda e concept   suv eletrico   frente Thumb honda e concept   suv eletrico   dianteira Hyundai 08 2020 i30 online 1024x597px Thumb honda e concept   suv eletrico   traseira

Honda SUV e:concept je predobrazom nového SUV-kupé značky

Na poli crossoverov a SUV má Honda bohaté skúsenosti. Na autosalóne v Pekingu ukázala štúdiu e:concept, ktorá sľubuje ďalší módny prírastok, tentokrát s čisto elektrickým pohonom. Atraktívnou karosériou púta pohľady podobne ako kedysi štúdia teraz už sériovej Hondy e.

Okrem plug-in hybridnej Hondy CR-V ukázala japonská značka v Pekingu tiež novú štúdiu elektrického SUV. Nazvali ju e:concept a je predobrazom plne elektrického sériového modelu. SUV e:concept nenadviaže dizajnom na malú Hondu e. S milými retro tvarmi má novinka len málo spoločného. Atraktívny kabát kombinuje uhladené inie a ostro rezané detaily. Retro prvky tentokrát Honda vynechala. Zadná časť strechy sa plynule zvažuje a a celok tak pripomína čoraz módnejšie karosérie typu SUV-kupé.

Honda SUV e:concept v sériovej podobe bude iná, no priveľmi by sa zmeniť nemala. Značka sľubuje, že tvary produkčnej verzie sa vo veľkom inšpirujú práve touto štúdiou. Konkrétne meno nového elektromobilu ešte nepoznáme. Pre Hondu však pôjde o prvý elektromobil, ktorý bude predávať na čínskom, pre elektrické autá veľmi dôležitom trhu. Zatiaľ nevieme, či novinka bude dostupná aj v Európe. No vzhľadom na "ekologické" nálady je príchod ďalšieho elektromobilu, tentokrát s karosériou, ktorá je v kurze, veľmi pravdepodobný. Konkurentom má byť nedávno predstavený Nissan Ariya alebo Tesla Model Y.

Technické detaily nepoznáme, no na palube bude plejáda asistenčných a bezpečnostných systémov najnovšej generácie vrátane prediktívnej jazdy alebo 360 ° sledovania okolia vozidla. Z Hondy e by mal vychádzať infotainment a multimediálny systém Honda Connect s umelou inteligenciou, bezdrôtovou aktualizáciou a zrkadlením smartfónov.

Zdroj a foto: Honda, motor1.com