Vw golf 03 2020 1140x190 sportsvan
Thumb 138979 honda reveals most sophisticated hr v ever with refreshed styling and Thumb 138973 honda reveals most sophisticated hr v ever with refreshed styling and Thumb 138974 honda reveals most sophisticated hr v ever with refreshed styling and Thumb 138980 honda reveals most sophisticated hr v ever with refreshed styling and Thumb 151491 honda reveals most sophisticated hr v ever with refreshed styling and Thumb 151492 honda reveals most sophisticated hr v ever with refreshed styling and Continental couple 05 2020 1024x597 Thumb 151493 honda reveals most sophisticated hr v ever with refreshed styling and Thumb 151494 honda reveals most sophisticated hr v ever with refreshed styling and

Honda HR-V dostane nové motory, aj aktívne potláčanie hluku

Súčasný atmosférický štvorvalec na budúci rok doplní benzínový turbomotor a prepracovaný diesel.

Pri pohľade na slovenské cesty sa to možno nezdá, ale Honda HR-V bola vlani piatym najpredávanejším športovo-úžitkový automobilom na svete. Japonci toto auto vyrábajú napríklad v Argentíne, Brazílii, Indonézii, Thajsku, na Taiwane, v Malajzii, Japonsku, v USA a pre Európu vo Veľkej Británii. V niektorých kútoch sveta sa Honda HR-V volá Vezel.

Do Európy práve prichádza modernizovaná verzia, ktorú spoznáte najmä podľa výraznej masky chladiča s hrubou chrómovanou lištou a prepracovaného nárazníka. Svetlomety majú po novom projektorovú halogénovú techniku s diódovým denným svietením. Za príplatok môžete dostať plne diódové predné svetlá. Koncové svetlá kombinujú LEDky so žiarovkami a v rámci faceliftu získali krajšiu grafiku. Všimnúť si môžete aj nové 17-palcové zliatinové disky.

Škoda, že fotografie interiéru zatiaľ chýbajú. Honda upravila predné sedadlá tak, aby telu - najmä ramenám - poskytovali pri jazde lepšiu oporu. Čalúnené môžu byť novou kvalitnejšou látkou alebo kombináciou koža-látka.

V tejto kategórii áut nevídanou funkciou je aktívne potláčanie hluku, dodávané do vyšších stupňov výbavy. Systém ANC (Active Noise Cancellation) cez dva mikrofóny v kabíne zachytáva nízkofrekvenčný hluk. Následne vytvára signál s opačnou amplitúdou, ktorý preniká do interiéru cez reproduktory a tým "neguje" hluk. Nie je to tak dávno, čo sa podobnou technológiou mohla pochváliť iba luxusná Honda Legend...

Konštruktéri zároveň zapracovali na tradičnom spôsobe odhlučnenia. Viac izolačných materiálov nájdete napríklad vo výplniach dverí, v prahoch, medzi motorovým priestorom a kabínou alebo vôkol vnútorných blatníkov.

V ponuke motorov zatiaľ zostáva osamotená atmosférická benzínová jedna-päťka i-VTEC (96 kW/130 k). Štvorvalec sa pýši nižšími stratami spôsobenými trením, vrátane tichšieho behu rozvodov. Najvyšší krútiaci moment má nezmenenú hodnotu 155 Nm a vrcholí pri 4600 otáčkach za minútu. Zákazník môže siahnuť po šesťstupňovej manuálnej prevodovke alebo po bezstupňovom ústrojenstve CVT.

Honda oficiálne potvrdila, že na jar budúceho roka paletu rozšíri prepĺňaná jedna-päťka VTEC Turbo a prepracovaný turbodiesel 1,6 i-DTEC. Oba motory poznáme zo Civicu, ale výkonové parametre určené pre HR-V zatiaľ neboli zverejnené.

Predaj modernizovanej Hondy HR-V s atmosférickým motorom odštartuje v októbri tohto roku.