Cupra leon blizsie banner 970x250px 03
Thumb honda e autosalon frankfurt autozurnal.com 11 Thumb honda e autosalon frankfurt autozurnal.com 2 Thumb honda e autosalon frankfurt autozurnal.com 3 Thumb honda e autosalon frankfurt autozurnal.com 1 Thumb honda e autosalon frankfurt autozurnal.com 4 Thumb honda e autosalon frankfurt autozurnal.com 7 Thumb honda e autosalon frankfurt autozurnal.com 6 Thumb honda e autosalon frankfurt autozurnal.com 5 Thumb honda e autosalon frankfurt autozurnal.com 8 Thumb honda e autosalon frankfurt autozurnal.com 10 Thumb honda e autosalon frankfurt autozurnal.com 9 Thumb honda e autosalon frankfurt autozurnal.com 12 Thumb honda e autosalon frankfurt autozurnal.com 13 Thumb honda e autosalon frankfurt autozurnal.com 15 Thumb honda e autosalon frankfurt autozurnal.com 14

Honda e vo Frankfurte 2019 zastupuje Japonsko. Poznáme ceny!

Tohtoročný autosalón Frankfurt 2019 je výstaviskom najmä nemeckých značiek. Japoncov zachraňuje jedine Honda, o to väčšmi zaujme maličký mestský elektromobil Honda e, ktorý je však veľkou zaujímavosťou. Posúďte sami.

Prečítajte si tiež: 
Honda E oficiálne v produkčnom háve


Pri predstavení konceptu Urban EV zožala Honda ovácie novinárov a aj verejnosti. Báli sme sa, či sériová podobá zachová to dobré a nebude sa príliš odlišovať od zaujímavej štúdie. No nadarmo, už prvé prototypy ukázali, že Japonci sa so svojou elektrickou novinkou vyhrali. Na autosalóne sme si ju prezreli a potvrdili, že je plná detailov, ktoré zaujmú aj odporcov elektrických áut.

Honda e pre zanietených vodičov?

V prvom rade, Honda e má pohon zadných kolies, ktoré sú nezávisle zavesené. Navyše, rozloženie hmotnosti je optimálnych 50:50. Pôjde o šoférsky elektromobil? Honda tvrdí, že e má mať skvelé a hravé jazdné vlastnosti. Kľučky dverí sú zapustené do karosérie a nemá ani tradičné spätné zrkadlá. Namiesto nich namontovali kamery, ktoré obraz prenášajú do rohov palubnej dosky.


Keď sme už v interiéri, pozrite sa na ten minimalistický štýl. Palubná doska je jednoduchá, no dominujú jej veľké displeje. Okrem spomenutých displejov ako náhrada spätných zrkadiel sú prítomné dvojité 12,3-palcové LCD dotykové obrazovky infotainmentu. V aute je podobná atmosféra ako v obývačke, okrem drevených dekorov a svetlého špecifického čalúnenia k tomu pomáha aj fakt, že látku nájdete aj na výplniach dverí, čo umocňuje príjemné pocity z kabíny. Ďalším zaujímavým detailom sú bezrámové okná dverí.

Dve výkonové verzie a optimistické ceny

Podľa najnovších informácii bude sympatickú mestskú Hondu E poháňať vzadu umiestnený elektromotor v dvoch výkonových verziách 100 kW a 113 kW (134 koní a 152 koní). Silnejšia zvládne zrýchlenie 0-100 km/h za 8 sekúnd aj kvôli vrcholnému krútiacemu momentu 315 Nm. Vodou chladený lítium-iónový akumulátor, uložený v podlahe, bude mať kapacitu 35,5 kWh s praktickým dojazdom 200 km. Batéria je podľa Hondy veľmi ľahká a kompaktná a jej umiestnenie v podlahe pozitívne vplýva na nízke ťažisko a rozloženie hmotnosti. Pomocou rýchlonabíjania dobijete 80 % kapacity za 30 minút. 


Poznáme už aj prvé ceny Hondy e z nemeckého trhu.
Tie sú celkom odvážne, najmä po tom, čo Volkswagen predstavil svoj ID.3 a sľubuje základnú cenu pod 30 tisíc eur za auto so 45 kWh batériou. Honda e v 100 kW variante vychádza v Nemecku na 29.470 eur, silnejší 113 kW dokonca 32.470 eur.