Continental couple 05 2020 1140x190
Thumb suzuki futuro e autozurnal.com 2 Thumb suzuki futuro e autozurnal.com 1

Futuro-e je koncept prvého elektrického Suzuki

Na výstave Auto Expo (5. až 12. februára 2020) v indickom Dillí Suzuki predstavuje koncept svojho prvého elektrického vozidla Futuro-e. Ani nová štúdia sa nevyhla móde a prichádza s karosériou SUV kupé.  

Prečítajte si tiež:
Suzuki Jimny môže v Európe onedlho skončiť. Je tu však nádej

futuro-e
FUTURO-e pripravila a na výstave uvádza divízia materskej japonskej značky - spoločnosť Maruti Suzuki India. Koncept predstavuje víziu značky v oblasti udržateľnej mobility a zároveň je prvou lastovičkou nového dizajnového jazyka Suzuki. Podobné vzhľadové detaily nájdeme aj na budúcich, sériových modeloch japonskej značky.

Na pätnástom ročníku Auto Expo spoločnosť Maruti Suzuki India vystavuje celkovo 17 modelových radov, pričom viacero z nich je oproti predchodcom v úplne novej podobe či s ďalšími inovatívnymi, i klasickými, pohonmi. Expozícia tak ukazuje odhodlanie prinášať ďalšie efektívnejšie a pre zákazníkov užitočnejšie technológie, ktoré zvyšujú pohodlie a dosiahnu masové uplatnenie. Výstava Auto Expo prináša vozidlá určené pre miestny indický trh. Ako však komentujú výstavu automobiloví odborníci, už v minulosti viaceré obdobne pripravené novinky časom prišli aj na európsky trh.