Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb ford s max a galaxy hybrid autozurnal.com 11 Thumb ford s max a galaxy hybrid autozurnal.com 3 Thumb ford s max a galaxy hybrid autozurnal.com 2 Thumb ford s max a galaxy hybrid autozurnal.com 1 Thumb ford s max a galaxy hybrid autozurnal.com 4 Thumb ford s max a galaxy hybrid autozurnal.com 5 Default Thumb ford s max a galaxy hybrid autozurnal.com 6 Thumb ford s max a galaxy hybrid autozurnal.com 7 Thumb ford s max a galaxy hybrid autozurnal.com 8 Thumb ford s max a galaxy hybrid autozurnal.com 9 Thumb ford s max a galaxy hybrid autozurnal.com 10 Thumb ford s max a galaxy hybrid autozurnal.com 11 Default Thumb ford s max a galaxy hybrid autozurnal.com 12 Thumb ford s max a galaxy hybrid autozurnal.com 13 Thumb ford s max a galaxy hybrid autozurnal.com 14 Thumb ford s max a galaxy hybrid autozurnal.com 15 Thumb galaxy hybrid 2021 cennik Thumb s max 2021 cennik

Ford S-Max a Galaxy už aj s 2.5 l hybridným pohonom. Poznáme ceny

Ford rozšíril paletu motorizácií veľkopriestorových modelov S-Max a Galaxy o 2.5 l benzínový hybridný pohon. S-Max Hybrid začína na cene 36 380 eur, za hybridné Galaxy zaplatíte od 37 490 eur.

Kombinácia 2,5-litrového zážihového motora pracujúceho v Atkinsonovom cykle, 1,1 kWh lítiovo-iónového akumulátora, elektromotora a najnovšej generácie prevodovky e-CVT prináša rodinným modelom efektívny pohon so spotrebou paliva, ktorá konkuruje naftový turbodieselom. Elektrický pohon sa inteligentne pripája tak, aby pomáhal znižovať spotrebu zážihového motora alebo na krátkych úsekoch zaisťoval tichý čisto elektrický pohon.

Kompletný cenník S-Maxu nájdete tu: Cenník S-Max 2021


Kompletný cenník Galaxy nájdete tu: Cenník Galaxy 2021

Akumulátor sa automaticky dobíja zo spaľovacieho motora a rekuperáciou pri jazde bez zošliapnutého plynového pedála alebo pri brzdení. Keďže ide o full-hybridný pohon, nevyžaduje aby ho majitelia pripájali k externým zdrojom energie. Zmeny režimov jazdy strieda automaticky. Jeho zástavba negatívne neovplyvnila priestorové pomery v kabíne. Nový S-Max Hybrid ponúka rovnakú priestrannosť a flexibilitu ako existujúce varianty modelu v päť- alebo sedemmiestnej verzii, a to vďaka zakomponovaniu 60-článkového lítiovo-iónového akumulátora do vodotesnej, nárazy absorbujúcej, konštrukcie pod podlahou zadného batožinového priestoru.

Objemy batožinového priestoru:

 

 

S-Max Hybrid 5-miestny

S-Max Hybrid 7-miestny

Galaxy Hybrid 

Objem batožinového priestoru za prvým radom (2-sedadlový režim, náklad po strop)

litrov

2 200

2 020

2 339

Objem batožinového priestoru za druhým radom (5-sedadlový režim, náklad po strop, sedadlo úplne vpredu)

litrov

1 035

965

1 206

(1 301)

Objem batožinového priestoru za tretím radom (7-sedadlový režim, náklad po strop)

litrov

285

300

Uzavretý batožinový priestor, v druhom rade (5-sedadlový režim, pod roletkou)

litrov

700

Objem batožinového priestoru za tretím radom (7-sedadlový režim, pod roletkou, sedadlo úplne vpredu)

litrov

185

200 (250)

 

1,1 kWh akumulátorová batéria má systém kvapalinového chladenia, vďaka čomu môžu byť jej články tesnejšie pri sebe, čo znamená efektívnejšie využitie priestoru. V záujme maximálnej praktickosti má vozidlo špeciálne navrhnutý systém výfuku s dvomi výstupmi obchádzajúcimi akumulátor, čo umožňuje jeho nízke umiestnenie. Vďaka takémuto usporiadaniu sa medzi podbehy zadných kolies S-Maxu vojde náklad s výškou takmer 1 meter a šírkou viac ako 1 meter. Po vyklopení všetkých siedmich sedadiel ostáva k dispozícii 285 litrov priestoru na batožinu. V prípade Galaxy za prednými sedadlami možno vytvoriť nákladový priestor s objemom až 2 339 litrov a aj po vyklopení všetkých sedadiel ostane na batožinu ešte 300 litrov priestoru. Systém kvapalinového chladenia akumulátora eliminuje potrebu používať chladiaci ventilátor, čo znižuje hladinu hluku v interiéri.

Pohonná sústava s celkovým výkonom 140 kW (190 k) dokáže S-Max zrýchliť z 0 na ‑100 km/h za 9,8 sekundy. Galaxy Hybrid šprintuje na stovku za 10,0 s. Kombinovaná spotreba paliva podľa WLTP je pri S-Max Hybrid len 6,4 l/100 km, pri galaxy 6,4 - 6,5 l/100 km. Pri jazde pomáhajú vodičom sledovať a zlepšovať spotrebu paliva a energie intuitívne technológie využívajúce dostupný 10-palcový digitálny blok prístrojov. Napríklad funkcia Brake Coach nabáda vodiča k pozvoľnému brzdeniu, pri ktorom sa do akumulátora vracia viac energie. Funkcia EV Coach zas vodičovi pomáha pochopiť, kedy vozidlo využíva elektrický či hybridný pohon.

Modely S-Max Hybrid a Galaxy Hybrid a ich lítiovo-iónové akumulátorové batérie sa montujú vo výrobnom závode Ford v španielskej Valencii.

Advertisement