Thumb ford focus facelift spy 2021 7 Thumb ford focus facelift autozurnal.com 1 Thumb ford focus facelift autozurnal.com 4 Thumb ford focus facelift autozurnal.com 6 Thumb ford focus facelift autozurnal.com 7 Thumb ford focus facelift autozurnal.com 8

Ford Focus prejde faceliftom. Maskované prototypy už jazdia

Obľúbený kompaktný model Fordu prejde faceliftom, ktorý sa okrem vzhľadu dotkne aj technologickej výbavy. 

Ford Focus prejde modernizáciou, s ktorou zabojuje napr. proti nedávno modernizovanému Hyundai i30 alebo úplne novému VW Golfu. Decentné vzhľadové zmeny sa spoja s lepšou technologickou výbavou. Paleta motorizácií má pozostávať z litrového turbobenzínového motora EcoBoost a o pol litra objemnejšieho turbodiesela EcoBlue TDCi.

Maskované prototypy faceliftovanéhu Focusu už zachytili rýchle foťáky "lovcov" noviniek, no Ford si dizajnové zmeny postrážil dôkladným maskovaním prednej časti. Pozornému oku neujde širší spodný nasávací otvor predného nárazníka. Ford pravdepodobne prepracuje prednú časť aj s ohľadom na odlišné umiestnenie a tvar hmlových svetiel a jemne zmení tvar prednej masky. Vzadu budú zmeny minimálne, odlišná má byť grafika svetiel. Tak či tak, vzhľadom pôjde o decentné osvieženie, výrazné zmeny nečakajte.

Prečítajte si tiež:

Špičkový Ford Mustang Mach 1 je v predaji už aj na Slovensku!

V interiéri majú pribudnúť nové štýly čalúnenia, kombinácie materiálov alebo farebné prevedenie. Čo je však dôležité, Ford zapracuje na infotainment systéme. Pri zadívaní sa do interiéru testovacích prototypov si všimnite veľký stredový dotykový displej, ktorý má určite väčšiu uhlopriečku ako súčasných 8 palcov. Nový infotainment okrem toho ponúkne širšie možnosti konektivity, viac online funkcií a atraktívnejšiu grafiku. Digitálny prístrojový panel s uhlopriečkou 12,3 palcov ostáva aj vo faceliftovanom prevedení.

Pod kapotou budú aj naďalej litrové turbobenzínové motory EcoBoost v dvoch výkonových prevedeniach, a to 92 kW (125 k) a 114 kW (155 k). Ide o 48V mild-hybridné motorizácie, ktorým pomáha integrovaný štartér-generátor (ISG)  pre viac síl v nízkych otáčkach a lepšiu spotrebu paliva, najmä v meste. ISG vie v režime elektromotora pridať až 24 Nm, ktoré sa zídu najmä v nízkom otáčkovom spektre, kde ešte malý turbomotor nemá dostatok síl. Aj faceliftovaný model má v ponuke zachovať turbodiesel 1.5 TDCi EcoBlue. Ponúka 88 kW (120 k) a k dispozícii je so 6-stupňovou manuálnou aj 8-stupňovou automatickou prevodovkou.

Dátum premiéry faceliftovaného Focusu zatiaľ nepoznáme.