Vw polo 08 2020 1140x86
Thumb 1f Thumb 3f Thumb 2f Thumb 4f Thumb 5f Thumb 6f

FIAT oživil Pandu, prichádza City Cross

Miniauto získalo drsnejší vzhľad, aký predtým charakterizoval iba verziu s pohonom všetkých štyroch kolies.

Silácky výraz dnes zákazníci žiadajú nielen od luxusných, prípadne športových áut. Zamračená "tvár" letí aj medzi vyslovene mestskými presúvadlami. Dizajnéri automobilky FIAT sa toho chytili a pripravili novú verziu populárnej Pandy.

Volá sa City Cross a prináša zaujímavejšiu prednú časť, kompletne oplastovanú karosériu a dnes často žiadanú vyššiu svetlú výšku podvozka. Taliani aj týmto spôsobom chcú oživiť záujem o svoje päťdverové miniauto. Tretia generácia Pandy debutovala ešte v roku 2011, ale kompletnej modernizácie sa zatiaľ nedočkala.

City Cross však vyzerá zaujímavo. Tí, ktorým sa páči Panda 4x4 Climbing, ale nepotrebujú pohon všetkých štyroch kolies, majú dvojnásobnú radosť. Novinka totiž štvorkolke akoby z oka vypadla. Rozdiel je akurát v imitácii spodnej ochrany podvozka - Climbing ju má lakovanú striebornou farbou a City Cross odtieňom karosérie.

Novinka by vďaka plastovému "brneniu", svetlej výške 161 milimetrov a celoročným pneumatikám s vysokým profilom mala byť odolná voči typickým mestským nástrahám.

FIAT montuje pod kapotu Pandy City Cross dva motory. Benzín zastupuje klasika v podobe atmosférického štvorvalca 1,2 8V FIRE (51 kW/69 k), naftu turbodiesel 1,3 Multijet (70 kW/95 k). Oba spolupracujú s päťstupňovou manuálnou prevodovkou.